Російський Мінфін хоче обкласти податками Apple, Google та Skype
Російський уряд обговорює механізм, який дозволить обкладати ПДВ телекомунікаційні послуги, які надають іноземні IT- гіганти російським компаніям і фізичним особам
Відповідний законопроект з поправками до Податкового кодексу планується прийняти до кінця року, пишуть "Известия" з посиланням на джерело в уряді.
"Ідея в тому, щоб прописати в Податковому кодексі, що місцем реалізації цих послуг буде визнаватися місце здійснення діяльності покупця, а не продавця. Відповідно, надання цих послуг буде підпадати під російське оподаткування", - розповіло джерело видання.
Мінфін Росії підтвердив цю інформацію. "Зазначене питання перебуває в стадії обговорення. Але остаточне рішення про внесення змін до Податкового кодексу і терміни підготовки відповідного законопроекту не прийнято", - розповіли в прес-службі міністерства.
В даний час ПДВ з вартості телекомунікаційних послуг (надання хостингу для російських сайтів, сервіси відеодзвінків і онлайн-меседжерів, прокату та продажу аудіо-та відеофайлів, платне надання простору на серверах для зберігання електронних документів та ін) компанії платять тільки у випадку, якщо постачальник послуг здійснює свою діяльність на території країни. Якщо ж він зареєстрований в офшорі або на території іншої держави, то його послуги російським ПДВ не обкладається.
У разі прийняття законопроекту Мінфіном, під підвищене оподатковування можуть потрапити ряд сервісів Apple і Google з прокату і продажу аудіо-і відеоконтенту, сервіси з надання відеодзвінків Skype (належить Microsoft), Viber, меседжер Whatsapp і Telegram, а також всі зарубіжні компанії, що надають хостинг для російських сайтів.
"Вартість їх послуг подорожчає на суму ПДВ (18 %) і вони повинні будуть виплачувати цей податок до бюджету РФ. Причому це буде відноситься як до закордонним компаніям - постачальникам, так і до фактично російським компаніям - постачальникам послуг, але зареєстрованим в іноземних юрисдикціях і офшорах (наприклад, зарубіжні «дочки» російських компаній)", - констатує юрист компанії "Податківець" Михайло Філіппов.
У російських представництвах Apple, Google і Microsoft відмовилися коментувати ініціативу до офіційної публікації законопроекту.
- Актуальне
- Важливе