live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Розетта" вийшла на орбіту комети Чурюмова-Герасименко

Зонд "Розетта" Європейського космічного агентства (ЄКА) вдало вийшов на орбіту комети Чурюмова-Герасименко

"Розетта" стала першим космічним апаратом, який зумів вийти на орбіту комети - раніше зонди отримували дані про ці об'єкти, зближуючись з ними на короткий час і на великій швидкості, повідомляє ВВС.

Для виходу на орбіту комети двигуни зонда коректували його траєкторію руху протягом шести з половиною хвилин. Через 22 хвилини після завершення маневру інженери ЄКА отримали відомості про те, що "Розетті" вдалося успішно зблизитися з кометою.

"Це фантастика. Здається, що легке завдання, але тільки тому, що за нею стоїть фанстастіческій обсяг досліджень", - заявив генеральний директор ЄКА Жан-Жак Дорден.

"Розетта" вийшла на фінальну частину свого шляху до комети Чурюмова-Герасименко в січні 2014 року, провівши більше 30 місяців в гібернації для економії ресурсів. Останні два місяці зонд робив маневри для зближення з кометою і зниження своєї швидкості.

У загальній складності шлях зонда до об'єкта досліджень зайняв 10 років. "Розетта" була запущена в березні 2004 року і пройшла шлях до комети 67P / Чурюмова-Герасименко, по шляху одного разу зблизившись з Марсом і тричі - з Землею, а також пролетівши повз астероїди Штейнс і Лютеція.

Завдяки здійсненому 6 серпня маневру "Розетта" наблизилася до комети на відстань в 100 кілометрів. У найближчі шість тижнів зонд двічі облетить навколо комети, спочатку на відстані в 100 кілометрів, потім в 50.

Після цього, як передбачається, "Розетта" досягне відстані в 30 кілометрів від комети Чурюмова-Герасименко.

Після зближення з кометою "Розетта" почне її дослідження, а в листопада 2014 року на поверхню астрономічного об'єкта буде висаджено модуль "Філа".

Модуль закріпиться на кометі за допомогою гарпунів і почне детальне вивчення її поверхні, в тому числі буріння. Зонд вже передав перші наукові дані про комету - згідно з його даними, температура крижаного тіла становить приблизно -70 градусів за Цельсієм, на 20 градусів вище, ніж передбачалося раніше.

Комета Чурюмова-Герасименко з періодом обертання в 6,6 років була відкрита в 1969 році

В даний час комета Чурюмова-Герасименко знаходиться на відстані 400 мільйонів кілометрів від Землі, вона рухається зі швидкістю приблизно 55 тисяч кілометрів на годину.

Загальна вартість місії "Розетти" оцінюється в 1,3 мільярда євро. Робота зонда завершиться в грудні 2015 року.

Все по темі

новини партнерів

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати