live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Розетта" вийшла на орбіту комети Чурюмова-Герасименко

Зонд "Розетта" Європейського космічного агентства (ЄКА) вдало вийшов на орбіту комети Чурюмова-Герасименко

"Розетта" стала першим космічним апаратом, який зумів вийти на орбіту комети - раніше зонди отримували дані про ці об'єкти, зближуючись з ними на короткий час і на великій швидкості, повідомляє ВВС.

Для виходу на орбіту комети двигуни зонда коректували його траєкторію руху протягом шести з половиною хвилин. Через 22 хвилини після завершення маневру інженери ЄКА отримали відомості про те, що "Розетті" вдалося успішно зблизитися з кометою.

"Це фантастика. Здається, що легке завдання, але тільки тому, що за нею стоїть фанстастіческій обсяг досліджень", - заявив генеральний директор ЄКА Жан-Жак Дорден.

"Розетта" вийшла на фінальну частину свого шляху до комети Чурюмова-Герасименко в січні 2014 року, провівши більше 30 місяців в гібернації для економії ресурсів. Останні два місяці зонд робив маневри для зближення з кометою і зниження своєї швидкості.

У загальній складності шлях зонда до об'єкта досліджень зайняв 10 років. "Розетта" була запущена в березні 2004 року і пройшла шлях до комети 67P / Чурюмова-Герасименко, по шляху одного разу зблизившись з Марсом і тричі - з Землею, а також пролетівши повз астероїди Штейнс і Лютеція.

Завдяки здійсненому 6 серпня маневру "Розетта" наблизилася до комети на відстань в 100 кілометрів. У найближчі шість тижнів зонд двічі облетить навколо комети, спочатку на відстані в 100 кілометрів, потім в 50.

Після цього, як передбачається, "Розетта" досягне відстані в 30 кілометрів від комети Чурюмова-Герасименко.

Після зближення з кометою "Розетта" почне її дослідження, а в листопада 2014 року на поверхню астрономічного об'єкта буде висаджено модуль "Філа".

Модуль закріпиться на кометі за допомогою гарпунів і почне детальне вивчення її поверхні, в тому числі буріння. Зонд вже передав перші наукові дані про комету - згідно з його даними, температура крижаного тіла становить приблизно -70 градусів за Цельсієм, на 20 градусів вище, ніж передбачалося раніше.

Комета Чурюмова-Герасименко з періодом обертання в 6,6 років була відкрита в 1969 році

В даний час комета Чурюмова-Герасименко знаходиться на відстані 400 мільйонів кілометрів від Землі, вона рухається зі швидкістю приблизно 55 тисяч кілометрів на годину.

Загальна вартість місії "Розетти" оцінюється в 1,3 мільярда євро. Робота зонда завершиться в грудні 2015 року.

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

17 лютого, 2019 неділя

16 лютого, 2019 субота

17 лютого, 2019 неділя

16 лютого, 2019 субота

15 лютого, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати