Система оподаткування аграрного сектору потребує реформ, - експерт
Півроку тому український уряд оголосив про початок податкової реформи. Планувалося зменшити кількість податків із 22 до 9
Однак у реальності було запроваджено новий військовий збір. А заява про скасування податкових пільг для аграріїв підняла на вуха фермерів усієї країни.
Аграрні експерти одразу забили на сполох. Адже зміна системи оподаткування — це одна з найболючіших тем для сільськогосподарських виробників. Цього року галузь і так потерпає від втрати ринків збуту продукції. Якщо в таких економічних умовах уряд скасує пільги, низці підприємств, зокрема, малим і середнім, аби вижити, доведеться приховувати власні прибутки.
«Сільське господарство — це одна з наших конкурентних переваг на світових ринках. Його потрібно розвивати, а не лізти в систему оподаткування», — переконаний експерт із питань АПК Володимир Коновальчук.
Економіст Андрій Новак зазначає, що, насамперед, уряду треба не пільги селянам скорочувати, а боротися із корупцією в аграрному секторі. Адже тільки комплексні зміни податкової системи мінімізують тіньові схеми у сфері оподаткування.
«Корупцію в податкових органах необхідно ліквідувати. Інакше вони перетворяться на інструмент перерозподілу земель і ринків, що негативно позначиться на всій економіці країни», — наголошує експерт.
Досі влада не приділяла належної уваги якісному реформуванню агропродовольчого сектора. Оминали цю тему й більшість політиків. На думку Андрія Новака, сьогодні єдиною політсилою, яка сконцентрувалася на проблемах селян і фермерів, є нова політична партія «ЗАСТУП».
«Спрощена система оподаткування, обліку та звітності, запропонована партією «ЗАСТУП», зміцнить сектор малого та середнього аграрного виробника», — зазначає Андрій Новак.
За словами експерта, партія пропонує прийняти низку важливих для галузі реформ. Зокрема, зберегти спеціальний податковий режим для виробників сільськогосподарської продукції і ввести податкові «канікули» для фермерів-початківців. Це, на думку Андрія Новака, дозволить малому та середньому бізнесу розвиватися.
- Актуальне
- Важливе