live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Експерти ідентифікували більше 200 з близько 1000 невпізнаних тіл із зони АТО

За період проведення антитерористичної операції органами внутрішніх справ зареєстровано понад тисячу повідомлень про виявлення невпізнаних тіл, понад 200 з яких вже вдалося ідентифікувати

Про це повідомив перший заступник начальника Головного слідчого управління МВС України Олександр Вакуленко, передає прес-служба міністерства.

"Наразі вже вдалося встановити особи понад 200 невпізнаних тіл, інші залишаються невпізнаними", - зазначив Вакуленко.

За його словами, ідентифікація тіл загиблих буде проведена у декілька етапів. Перший - встановлення генетичних ознак загиблого, що можливе шляхом проведення молекулярно-генетичної експертизи. Вказані експертизи будуть проведені в НДЕКЦ при ГУМВС України в Запорізькій області.

Другий етап - встановлення генетичних ознак родичів зниклих осіб. Для цього у кожному обласному управлінні міліції створено спеціальні робочі групи, які будуть займатися прийняттям заяв про безвісне зникнення, викрадення чи взяття в полон громадян, негайним відкриттям кримінальних проваджень, відібранням у родичів зниклих осіб біологічних зразків та призначенням відповідних експертиз.

"Біологічні зразки будуть відбиратися у біологічних батьків чи дітей зниклої особи, оскільки лише їх зразки придатні для встановлення спорідненості з невпізнаним тілом", - зазначив заступник начальника Державного центру-начальника лабораторії інженерно-технічної та економічної експертизи Костянтин Дубонос.

За результатами проведення вказаної експертизи буде встановлено ДНК-профіль особи, який в автоматичному режимі буде перевірятися з профілями невпізнаних тіл, наявних у базі даних.

"Орієнтовний строк проведення експертизи окремого зразку може становити до двох тижнів", - зазначив Дубонос.

При цьому він повідомив, що відібрання зразків та проведення молекулярно-генетичної експертизи за постановою слідчого для громадянина буде повністю безкоштовним, і здійснюватиметься за рахунок держави.

Раніше Богомолець заявляла, що силові відомства отримали більше 100 запитів на аналіз ДНК загиблих військових.

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати