Гонтарева заявила, що Національний банк – не курсоутворюючий інструмент
Про це очільниця регулятора сказала сьогодні під час круглого столу "Курсова стабільність - реальність чи ілюзія"
Повідомляє прес-служба Нацбанку на своїй сторінці у "Фейсбук", передає Еспресо.TV.
За її словами, потрібно припинити бачити Національний банк як курсоутворюючий інструмент, адже Національний банк – це організація, яка відповідає за цінову і фінансову стабільність.
"Маємо зрозуміти: якщо наша економіка, за будь-яких причин, перестане працювати, то щоб не очікували від Національного банку – він не зможе стабілізувати ситуацію всієї країни тільки монетарними та адміністративними засобами. Тому що Нацбанк – це регулятор монетарної політики і банківської системи, він не експортер і не імпортер, він не забезпечує країну платіжним балансом та не відповідає за надходження та витрати бюджету", - підкреслила Гонтарева.
Як зазначила Голова Національного банку, адміністративні обмеження, які сьогодні діють, впроваджені на короткий строк та з виключним бажанням застабілізувати ситуацію на валютному ринку. Це і не добре, і не погано, це просто шлях до стабілізації. Як тільки ситуація буде стабілізована, обмеження будуть зняті.
"Коли я прийшла на цей пост і разом із Президентом ми обговорювали, які реформи необхідні країні, я чітко усвідомлювала які можуть бути протистояння в зв’язку з цим. Я також розуміла – те, що ми задумали, тягне за собою кардинальні зміни процесів в Національному банку. І той «пресинг», який ми маємо сьогодні з усіх боків, це наслідок того, що ми наступили на хвіст банкам, які займаються незаконними операціями з відмивання грошей, неплатоспроможним банкам та олігархічним кланам, які більше не можуть отримувати в Національному банку ресурси, не маючи адекватної капіталізації банків та високоякісних застав. Але такий потік абсолютно безпідставних звинувачень, ми собі навіть уявити не могли", - зауважила Гонтарева.
відео: Національний банк України
Нагадаємо, сьогодні головний банкір також зазначила, що реальний ВВП нашої країни поки не досяг рівня, на якому він був у 2008 році, тобто країна перебувала в рецесії всі ці 6 років. А також, що Національний банк України очікує зміцнення курсу гривні після стабілізації ситуації на сході країни до 11,70 грн. за дол. США.
- Актуальне
- Важливе