Süddeutsche Zeitung. Місія Бундесверу на сході України під питанням
Бундесвер почав підготовку до можливої відправки німецьких розвідувальних безпілотників на схід України, але остаточне рішення про застосування розвідувальних дронів німецьких збройних сил під час операції ОБСЄ ще не ухвалено і залежатиме від затвердження деяких важливих деталей
Про це йде мова в матеріалі Штефана Брауна і Катрін Кальвайт, опублікованого на сторінках Süddeutsche Zeitung і перекладеного Inopressa.ru.
"Після телефонної розмови міністра оборони ФРН Урсули фон дер Ляйєн з представниками комітету з оборони склалося враження, ніби питання про використання розвідувальної техніки та відправку значної кількості німецьких військовослужбовців в Україну вже вирішено і підтримується більшістю в Бундесвері, однак ініціатива глави німецького оборонного відомства викликала здивовану реакцію її колег та депутатів Бундестагу", - пишуть журналісти. Багато депутатів, причому як від урядової коаліції, так і від опозиції, негайно розкритикували плани з відправки озброєних солдатів у зону конфлікту. Для цього, на їхню думку, необхідний відповідний мандат Бундестагу. А його "поки що немає", йдеться в статті.
Як відомо, Німеччина і Франція запропонували ОБСЄ кілька своїх розвідувальних безпілотників типу "Луна". Спочатку було прийнято рішення про купівлю дронів в Австрії, проте незабаром стало очевидним, що їх доставка і подальше навчання персоналу займе недозволено багато часу. Німецькі ж апарати здатні допомогти місії ОБСЄ контролювати буферну зону на сході України і стежити за подіями на кордоні між Україною і Росією. Однак для цього, за оцінкою Бундесверу, необхідно близько двох сотень солдатів.
"Ось на цьому етапі і починається проблема", - продовжують журналісти. Досі залишається відкритим питання, чи повинні німецькі військовослужбовці залучатися як цивільні особи, без зброї, чи ж їх слід відправляти з озброєнням для власного захисту. Позиція ОБСЄ чітка: наявність зброї суперечить усім принципам цієї організації, авторитет якої базується саме на тому, що вона виступає без зброї. У Франції, навпаки, чітко пояснили, що допомога французів можлива, але тільки з наявністю у їхніх представників зброї. Німецький уряд поки що не дав однозначної відповіді - йому наразі неясна ступінь небезпеки розвідувальної місії Бундесверу. "Якщо є ймовірність бути втягнутим у збройний конфлікт, то солдати неодмінно повинні бути зі зброєю. В такому випадку необхідний мандат Бундестагу".
"От і незрозуміло, чого уряд Німеччини побоюється більше - видати такий мандат чи отримати конфлікт з ОБСЄ?" - підсумовують журналісти.
- Актуальне
- Важливе