В Росії пояснили, чому через Путіна доведеться менше їсти
Рахункова палата дійшла висновку, що Росія може не впоратися з повним заміщенням імпорту продуктів, які підпали під ембарго
Обмежені можливості російських аграріїв не дозволять найближчим часом замінити продукцію з США, Канади, ЄС, Норвегії та Австралії, щодо яких Москва ввела санкції. Це випливає з підготовленого Рахунковою палатою (СП) і спрямованого до Держдуми звіту "Про федеральний бюджет на 2015 рік і на плановий період 2016 і 2017 років", пише "Коммерсантъ".
В першу чергу, прогнозують аудитори, проблеми виникнуть з деякими видами м'яса і молочної продукції.
У виробництві сиру за підсумками 2013 рівень вільних потужностей досягав 41%, в той час як 48% загального обсягу споживання росіянами цієї продукції імпортувалося.
Найбільш помітний розрив у молочній галузі. За підрахунками аудиторів, в 2013 році в країні залишалося незавантаженим 41% потужностей з випуску цільномолочної продукції, хоча частка імпорту в перерахунку на молоко досягла 60%. Однак завантажити навіть наявні виробничі потужності буде проблематично, так як при випуску деяких видів продукції використовується сировина з країн, щодо яких запроваджено заборону.
Оцінки СП підтверджують прогнози Мінекономіки. За даними міністерства, випуск молока, наприклад, залишиться практично на рівні 2014 (30,4 млн тонн). В результаті введення ембарго очікується падіння імпорту молока і молочних продуктів на 10%, до 8,5 млн тонн. Обмеження пропозиції, впевнені у міністерстві, призведе до зростання цін і зниження споживання молочної продукції: в 2014 році цей показник складе 243 кг на людину проти 248,8 кг в 2013 році.
Виробництво яловичини в Росії, вважають в міністерстві, за підсумками 2014 не перевищить 1,6 млн тонн - стільки було минулого року. У 2015 році зростання буде незначним - всього 0,4%. Чиновники впевнені, що, незважаючи на істотний обсяг інвестицій в аграрний сектор, найближчим часом не вийде забезпечити в достатньому обсязі зростання власного виробництва і значне зниження обсягів імпортних поставок. При цьому імпорт яловичини за підсумками 2014 скоротиться на 11,8%, до 670 тис. тонн, через ембарго щодо продовольства з США, Канади, ЄС, Норвегії та Австралії.
- Актуальне
- Важливе