Уряд створив ПАТ "Національна Суспільна телерадіокомпанія"
Кабінет Міністрів України визначив організаційно-правову форму майбутнього суспільного мовника як публічне акціонерне товариство (ПАТ)
Таке рішення ухвалили на засіданні уряду 7 листопада. Цю інформацію "Телекритиці" підтвердив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, передає Еспресо.TV.
Зокрема, уряд доручив Держкомтелерадіо підготувати всі необхідні документи і зареєструвати Національну суспільну телекомпанію України як Публічне акціонерне товариство (100% акцій держави).
Також установлено, що статутний капітал товариства формується за рахунок об'єднання майна інших медійних активів держави.
До них увійшли Національна телекомпанія, Національна радіокомпанія, Державна телерадіокомпанія "Всесвітня служба УТР", ТРК "Культура", обласні державні ТРК, державна ТРК "Крим", держорганізація "Київська державна регіональна ТРК", "Севастопольська регіональна ДТРК", Криворізька регіональна ДТРК "Криворіжжя", Новгород-Сіверська регіональна ДТРК "Сіверська" та Українська студія телефільмів "Укртелефільм".
Усі ці організації, відповідно, ліквідуються.
Також на засіданні уряду обговорювався статут НСТУ, але оскільки до нього були внесені правки, його ухвалення перенесли.
Раніше сьогодні, генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія у своєму "Фейсбуку" написав, що Кабінет міністрів навіть хоче передати свої повноваження у роботі Суспільного мовника Наглядовій Раді, яка формується за участі громадських організацій та депутатського корпусу, щоб унеможливити втручання у редакційну політику телеканалу.
"Про Статут Суспільного: "... половина складу Редакційної Ради формується творчим колективом, іншу половину призначає Кабінет Міністрів".
Годину тому Кабінет Міністрів в особі міністра Кабінету міністрів Остапа Семерака запропонував передати функцію призначення половини редради - Наглядовій Раді, а Кабмін з цієї формули викреслити", - написав він, додавши, що поважає такий несподіваний крок уряду.
Нагадаємо, 5 листопада прем’єр-міністр Арсеній Яценюк під час чергового засідання уряду розкритикував запропоновану відповідно діючого законодавства організаційно-правову форму "державна установа". На його думку, якщо НСТУ буде державною установою, то матиме мало фінансової незалежності. Він вважає, що кращою формою для суспільного мовлення буде Публічне Акціонерне Товариство (100% акцій у власності держави).
- Актуальне
- Важливе