Савченко може ініціювати законопроекти через адвокатів, - Фейгін
Українська льотчиця Надія Савченко, яка стала депутатом Верховної Ради, але яка незаконно утримується у в'язниці на території Росії, може виступити ініціатором законопроектів і передавати їх на розгляд у Верховну Раду України через своїх адвокатів
Про це повідомив адвокат льотчиці Марк Фейгін, передає Еспресо.TV з посиланням на "Укрінформ".
"Щодо виконання своїх повноважень мабуть можна це робити, тільки у рамках дистанційних. Тобто, якщо вона приєднається або сама виступить ініціатором якогось законопроекту, то чисто теоретично через адвокатів, вона може передати цей законопроект. Або ж поставити свій підпис під якимось законопроектом інших депутатів або фракції "Батьківщина", - сказав він.
За словами Фейгіна, для того, щоб механізм передачі законодавчих ініціатив або інших документів від Савченко у Верховну Раду запрацював, треба, по-перше, "владнати" це в регламенті роботи Верховної Ради, щоб у адвокатів було право передавати документи, що виходять з-під пера народного депутата України Надії Савченко. А, по-друге, потрібний нотаріально завірений дозвіл від самої Савченко на ім'я адвоката, в якому буде сказано, що вона поклала право на адвоката передавати підготовлені нею документи до українського парламенту.
"Я думаю, Верховна Рада, комітет з регламенту це питання може владнати. Відповідно мають бути якісь рішення із цього приводу. Тобто тут не ми адвокати маємо пропонувати і навіть не Надія Вікторівна, це Верховна Рада має сама передбачити для неї цю можливість. Тобто, альтернативою цьому являється тільки, те, що вона просто буде сидіти і нічого не робити", - підкреслив він.
Фейгін додав, що з урахуванням того, що практики подібного роду немає, не до кінця зрозумілим залишається питання нормативного врегулювання самого процесу. Наприклад, чи потрібно нотаріально завіряти ті документи, які виходитимуть від Савченко, як від депутата Верховної Ради України, члена комітету з національної безпеки і оборони.
"Як це нормативно врегулювати? Важко сказати. Ми ж не можемо сказати, що ось ми просто виноситимемо папірці без нотаріального завірення, а вони скажуть: "А ми знаємо, це вона підписала чи ні?". Розумієте, тут є небезпека фальсифікації, якогось спотворення. Тобто чисто теоретично можна через нотаріуса завірити її якийсь документ, який потім необхідно передати у Верховну Раду", - припустив адвокат, додавши, що вирішенням цього питання має зайнятися Верховна Рада України.
Нагадаємо, українська льотчиця Надія Савченко була викрадена проросійськими бойовиками в Луганській області, а потім в середині липня незаконно переправлена до Росії. Слідчі органи РФ обвинуватили її в причетності до загибелі російських журналістів під Луганськом. Спочатку Савченко утримували під арештомув СІЗО у Воронежі, потім її перевезли до Москви для проведення стаціонарної психіатричної експертизи в центрі судової психіатрії ім. Сербського.
26 жовтня на позачергових парламентських виборах Савченко була обрана народним депутатом за списком партії "Батьківщина". 27 жовтня Басманний суд Москви за клопотанням слідства подовжив термін утримання Савченко під арештом до 13 лютого 2015 року.
28 жовтня Слідчий комітет РФ порушив нову кримінальну справу відносно Надії Савченко за статтею "за незаконний перетин державного кордону".
Московський міський суд переніс на 15 грудня розгляд скарги на подовження терміну арешту української льотчиці Надії Савченко.
- Актуальне
- Важливе