Британські експерти: Європа повинна бути готовою до агресії Росії
Інтереси всіх залучених в конфлікт на сході України настільки складно переплетені, що вирішення кризи здається майже неможливим, а рівень напруженості між Росією і Заходом швидше наростає
До такого висновку прийшли військові експерти лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) в щорічному звіті про військове рівновазі в світі, оприлюдненим у середу, 11 лютого, передає Еспресо.TV з посиланням на Deutsche Welle.
За оцінкою фахівців IISS, озброєння української армії сучасною "летальною" зброєю не вирішить ситуацію.
"Навчати українців управлінню новими системами із Заходу може виявитися занадто довгим", в той час як "російські набагато швидше наростять допомогу" сепаратистам, сказав експерт IISS з ведення наземних воєн Бен Беррі.
"В цілому Європа повинна бути готова до агресивної Росії, яка, схоже, має намір протестувати рішучість Заходу", - підкреслює Беррі.
Майже все те взаємна довіра, яке було накопичено за роки після холодної війни, здається втраченим.
"Конфлікт в Україні і напористі дії російських військ роблять безпеку в Європі більш нестабільною, ніж під час кризи 2008 року", - також йдеться в звіті IISS.
За останні три роки Росія збільшила витрати на оборону на 10%, у той час як країни НАТО знизили аналогічні витрати. Крім того, вони виявилися не готові до того виду "гібридної" війни, що веде Росія за допомогою сепаратистів. При цьому думки про подальший статус "народних республік" не збігаються навіть між Москвою, Донецьком і Луганськом.
Займаючись вирішенням ситуацій в Україні, не можна забувати про Крим, де нинішній конфлікт почався, відзначає генеральний директор IISS Джон Чіпмен. Переговори по кризі на сході країни взагалі мають будь-який шанс на успіх, якщо їхні результати будуть враховувати і кримську проблематику, вважає Чіпмен. За його словами, ні Київ, ні Захід ніколи не погодяться з анексією Криму.
- Актуальне
- Важливе