У Радбезі ООН заслухали звіт ОБСЄ щодо ситуації в Україні
Рада безпеки ООН заслухала спецпредставник голови ОБСЄ Хайді Тальявіні щодо ситуації в Україні
Про це повідомляє Еспресо.TV.
"Коли перші мінські угоди були підписані 5 і 19 вересня минулого року, кількість жертв в результаті війни вже становило приблизно 3500 осіб, і ще більша кількість було поранено. Через 5 місяців, коли пакет заходів зі здійснення мінських угод був підписаний 12 лютого і декларація 4 глав держав була узгоджена - кількість загиблих вже наближалося до 6000, не кажучи про зниклих без вести", - повідомила представник ОБСЄ.
Крім цих тривожних цифр, Тальявіні повідомила на Радбезі, що в резельтаті конфлікту на сході України тисячі серйозно поранені, величезні райони піддалися повному знищенню. І нарешті - більше одного мільйона внутрішньо переміщених осіб і біженців виїхало з району конфлікту.
"Це величезна людська трагедія. Ми глибоко шкодуємо у зв'язку із загибеллю людей. Ці прикрі цифри зросли в результаті порушення режиму припинення вогню. Повстанські сили захопили місто Дебальцеве, яке контролювалося Україною, після важких боїв було пролито багато крові, були величезні руйнування", - повідомила спецпредставник ОБСЄ.
Тальявіні нагадала, що моніторинговій місії ОБСЄ відмовляли у доступі до Дебальцевого протягом декількох днів поспіль. На щастя, в останні дні, ми стали свідками значного скорочення бойових дій, додатково були звільнені затримані, почалося відведення озброєнь від лінії зіткнення. Вона висловила сподівання, що ця тенденція буде довгостроковою і за нею підуть інші позитивні події.
"Тристороння контактна група вже здійснює процес розробки сценарію формування робочих груп, як це передбачено в пакеті заходів по здійсненню від лютого цього року. Мені видається очевидним, що ці робочі групи повинні, насамперед, акцентувати увагу на найбільш важливих і невідкладних питаннях: безпека, питання гуманітарної, що допоможе нужденним. Доставка гуманітарної допомоги місцевим жителям, повинна бути одним з наших пріоритетів", - йдеться у звіті ОБСЄ.
Що стосується умов в районі конфлікту, то Тальявіні запропонувала якнайшвидше розробити плани, здійснити іншу необхідну підготовку щодо усунення боєприпасів та іншого небезпечного спадщини війни. Плани ці здійснити потрібно якнайскоріше, коли дозволить ситуація.
- Актуальне
- Важливе