Яценюк: Україна в реформах рівняється на Польщу
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк перерахував 9 реформаторських кроків, які були здійснені за його уряду
Про це він сказав на прес-конференції з нагоди року прем’єрства, передаєЕспресо.TV.
"Що таке реформи, що було зроблено і що треба зробити. Почнемо з базових реформ, які, наприклад, пройшли поляки. Економіка її майже рівна з німецькою, а німецька економіка – це флагман європейської. Що пройшла Польща?
Перше – це скорочення бюджетних витрат. Ми це зробили торік, скоротили на 10% бюджетні витрати. Цьому ніхто не аплодує, тому що це соціалки скорочення і капітальних видатків, але іншого варіанту не було.
Друге – це скорочення держчиновників і держсектору. 20 тис. торік и 50 тис. ц цьому році. Неефективна державна машина не може фінансуватися просто за кошти платників податків.
Третє питання – енергетика. Ми прибрали звідти посередників, в першу чергу в "Нафтогазі".
Четверте питання – справедливі тарифи, а це, на жаль, ринкові. Тому що треба платити за товар те, скільки він коштує, тому що в результаті він втричі дорожче коштує, через дотації, субсидії, через непрозорі схеми. Ми також пішли по цьому шляху і багато чого зробили.
П'яте – це джерела постачання енергоресурсів. Ми відійшли від російської залежності. 2013 році ми купували 5% газу в ЄС, то в 2014 – ми купили 67% газу в ЄС.
Шосте – це споживання енергетики. Ми на 16% скоротили обсяги споживання газу.
Сьоме – це податкова система. Було 22 – стало 11. Буде дискусія, що хочемо ще менше, але так не буває, це є популізмом", - розповів Яценюк.
Окрім того, за словами прем'єра, були зроблені реформи у контролюючих органах і в сфері податків, яку 25 років не могли змінити.
"Далі по кількості контролюючих органів, їх було 52, ми їх скоротили на половину. Плюс ми тупо заборонили законом здійснювати перевірки.
Далі по податкам. 25 років не могли підняти податки на олігархічні види бізнесу. На руду підняли, на газ, на нафту підняли попри супротив в парламенті", - зауважив Яценюк.
Насамкінець глава уряду наголосив, що йдеться про "дуже практичні кроки".
- Актуальне
- Важливе