live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На посаду директора Антикорупційного бюро може претендувати головний слідчий СБУ

До трійки кандидатів, яких конкурсна комісія запропонує Президенту України для обрання директором Національного антикорупційного бюро може потрапити і керівник Головного слідчого управління Служби безпеки України Василь Вовк

Про це йшлося під час засідання Конкурсної комісії з обрання кандидатів на посаду Директора НАБ, трансляція якого здійснювалась в мережі Інтернет.

Під час співбесіди з кандидатами представники комісії відзначили значний досвід та принциповість Вовка у розслідуванні резонансних та найбільш складних справ.

Саме йому як досвідченому слідчому було доручено представляти Україну у міжнародній слідчій груп з розслідування збиття пасажирського літака малазійських авіаліній на території Донецької області. За його участі слідство здобуло переконливі докази російського сліду у цій трагедії.

Було відмічено його вміння домовлятися з людьми, робити рішучі кроки та приймати виважені рішення. Як експерт трьохсторонньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на сході України Василь Вовк зміг домовитись щодо повернення додому багатьох українських військових та цивільних.

Він безпосередньо брав участь у визволенні бійців спецпідрозділу «Альфа» у травні 2013 року в Слав’янську з рук терориста Гіркіна. З джерел, близьких до членів комісії, стало відомо, що серед реальних претендентів на посаду також є заступник генерального прокурора Давид Сакварелідзе та Головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Як відомо, для обрання голови Національного антикорупційного бюро було створено комісію, до якої увійшли: від парламенту - директор Європейського бюро по боротьбі з шахрайством Джовані Кесслер, екс-міністр культури Євген Нищук, правознавець Віктор Мусіяка. За квотою президента до комісії призначені голова Меджлісу кримсько-татарського народу Рефат Чубаров, правозахисник Євген Захаров, історик Ярослав Грицак. Від Кабінету міністів - правозахисник Йосип Зісельс, юрист Олександра Яновська, журналіст Юрій Бутусов. Комісія запропонує президенту три кандидатури, він вибирає одну і винесе її на розгляд Верховної Ради.

Все по темі

новини партнерів

7 серпня, 2020 п'ятниця

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати