Війна на Донбасі коштувала холдингу Ахметова $850 млн, - FT
Група СКМ Ріната Ахметова показала за 2014 збиток в 19 млрд гривень ($850 млн) проти прибутку в 2013 році - в 3 млрд гривень
Про це пише Financial Times з посиланням на звітність компанії, передає РБК-Україна.
"Військові операції і складна макроекономічна ситуація в Україні призвели до значного зниження чистого прибутку компанії ДТЕК", - заявив фінансовий директор компанії Петро Фоков. Зокрема, шахти й електростанції ДТЕК були пошкоджені обстрілами сепаратистів і українських силовиків, вони переживають відключення електроенергії та інші матеріально-технічні проблеми. Два підприємства з виробництва антрациту, "Ровенькиантрацит" і "Свердловантрацит", використовують через зруйновану залізничної інфраструктури тільки від 1/4 до 1/3 потужності. У звичайний мирний час вони виробляють до 40 тис. тонн вугілля на добу, зараз же вони виробляють лише 8 тис. тонн.
Криворізької та Придніпровської ТЕС, які знаходяться в контрольованій Києвом Дніпропетровської області, не вистачає енергетичного вугілля. Підприємства змушені імпортувати його з Росії, Австралії та Південної Африки.
Також серйозну нестачу вугілля відчуває Зуївська ТЕС, яка знаходиться на "бунтівної території", але як і раніше контролюється ДТЕК. "Якщо електростанція зупиниться, то це може призвести до скорочення потужностей для половини Донецької області, в тому числі і для контрольованої території", - наводить видання заяву прес-служби СКМ.
Також через військовії дії вбиті або поранені на своїх робочих місцях або будинках десятки шахтарів і працівників енергетичних компаній, які входять до групи СКМ. В цілому більше 70 тис. працівників, які трудяться в компаніях Рината Ахметова, залишилися на контрольованих терористами територіях.
У складному становищі перебуває і інше підприємство СКМ - "Метінвест". Випуск сталі в другій половині 2014 знизився на 2 млн т в порівнянні з першим півріччям через бойових дій в Донбасі і посилення конкуренції на світових ринках. "Ці 2 млн т дозволили б компанії заробити 160-170 млн дол. на рівні EBITDA", - вважає аналітик української інвесткомпанії Eavex Capital Іван Дзвінка.
У лютому 2015 було припинено виробництво на шостому за величиною металургійному комбінаті в Єнакієве і в Макіївці. Це сталося через брак сировини і від пошкодження залізниць.
"Метінвесту" також потрібно погасити борги. У 2015 році йому потрібно буде виплатити до $900 млн боргу, в тому числі $114 млн - з єврооблігацій з терміном погашення в травні. Компанія також веде переговори про можливу реструктуризацію з інвесторами, говорить Дзвінка. За його словами, це буде "важким завданням" через складні умов на ринку сталі і через те, що значна частина активів компанії зосереджена в порушених війною районах Донбасі. При цьому "Метінвест" вже реструктурував 386 млн дол. За єврооблігаціями в 2015 році.
Інший підрозділ групи СКМ, Corum Group, що займається важким машинобудуванням, втратила три заводи в Донбасі після того, як вони були захоплені терористами "ДНР".
Також бізнес Ахметова постраждав і від банківської кризи. Так, Перший український міжнародний банк, контрольований групою СКМ, змушений був закрити 30 філій в Донецьку та Луганську. Постраждали і медіаактиви Ахметова, так, було захоплене обладнання телеканалу "Україна".
Нагадаємо, 17 березня, агентство Fitch попередило про ризик дефолту енергохолдингу Ріната Ахметова. Агентство знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валютах енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова до рівня С з рівня ССС.
- Актуальне
- Важливе