В Україні оприлюднено рейтинг банків за кількістю отриманого рефінансування
В Україні опубліковано рейтинг банків за кількість отриманого рефінансування від НБУ
Про це пише Еспресо.TV з посиланням на "Комментарии".
При детальному аналізі даних НБУ виявилося, повідомляє Цензор, що найбільші банки, які реально впливають на ринок і зіткнулися, відповідно, з найбільшим в абсолютному значенні відтоком вкладів, отримали рефінансування в набагато менших обсягах, ніж реальні втрати вкладів. Приміром, ПриватБанку держава компенсувала тільки 38 копійок з кожної гривні відтоку вкладів, а Першому українському - взагалі 34 копійки. Тобто, компенсувати брак вкладів у пасивах ці банки змушені були за рахунок власних коштів або коштів акціонерів. Або ж шляхом згортання кредитних програм - забираючи видані раніше гроші у бізнесу.
Набагато більш щедрим НБУ виявився до державних банків - Укргазбанку вже виділено рефінансування наперед - майже 3 гривні на гривню відтоку, а Ощадбанку компенсували в 1,6 разів більше, ніж забрали вкладники.
В цілому, за даними Цензор, незважаючи на радикальні крики політиків про "безконтрольну" роздачу НБУ кредитів банкам, насправді 2014 року Національний банк надав українським банкам в 5 разів менше рефінансування, ніж в мирному і стабільному 2009-му. Як повідомила голова Нацбанку Валерія Гонтарєва, у військовому і постреволюційному 2014-му Національним банком України було надано кредитну підтримку українським банкам у вигляді рефінансування на загальну суму 36,5 млрд грн, що за сьогоднішнім курсом долара складає 1,6 млрд. дол. США. За 2014 рік відтоки депозитів по всій банківській системі склали близько 126 млрд грн, при цьому рефінансування НБУ склало не більше третини від суми втрат.
У мирному 2009 році, коли природний відтік депозитів населення в банках склав 29,7 млрд. грн, банки отримали від НБУ рефінансування в обсязі 77,7 млрд. грн, що при діючому на той момент курсі гривні становило близько 10 млрд. дол. США. Таким чином, за часів Віктора Стельмаха українські банки були забезпечені ліквідністю, набагато перевищувала "втрати" вкладів громадян і змогли нарощувати кредитування економіки і забезпечувати країні впевнене зростання ВВП, стабільність курсу і всі інші принади сталого розвитку.
- Актуальне
- Важливе