Клімкін: Миротворці на Донбасі мають доповнити місію ОБСЄ
Миротворча місія, цивільно-військова, на введенні якої наполягає Київ, покликана не підмінити собою моніторингову місію ОБСЄ, а стати її доповненням
Про це українським журналістам заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін після завершення зустрічі в "нормандському форматі" на рівні глав МЗС у Берліні, передає Еспресо.TV з посиланням на "Укрінформ".
"Ці дві місії – вони взаємодоповнюючі, а не взаємовиключні", – підкреслив Клімкін.
За словами українського міністра, він намагався донести до партнерів думку про те, що "нам необхідна цивільно-військова місія".
"Я чітко сказав, що це місія підтримки Мінських домовленостей, оскільки вона буде додатковим, дуже важливим стабілізуючим чинником", – зазначив дипломат. Він повідомив що сторони домовилися продовжити дискусію про таку місію в наступні дні: "Чи буде це місія ЄС, чи комбінована місія з ООН".
Клімкін повідомив, що на серйозних проблемах з доступом моніторингової місії ОБСЄ до територій у Донецькій і Луганській областях акцентували увагу не лише українські, а й французькі та німецькі учасники зустрічі, а також саме керівництво моніторингової місії ОБСЄ, яке також взяло участь у берлінських переговорах.
"Нам потрібна ефективна місія... У нас є моніторингова місія ОБСЄ, вона зараз відповідає за моніторинг та верифікацію. Але нам необхідна стабілізація ситуації, нам необхідно врятувати тих, хто живе в Донецьку і Луганську, від терористів, повернути їм закон і порядок", – підкреслив Клімкін.
Зокрема, він назвав "критичним" проведення вільних і чесних виборів, під повним моніторингом міжнародної співдружності. "Для цього нам необхідний додатковий стабілізуючий фактор. Ми вважаємо, що цивільно-військова місія може бути таким фактором", – резюмував міністр.
Читайте також: "Нормандська четвірка" домовилася про відведення танків і мінометів
Клімкін розповів про те, що сторони домовилися посилити місію ОБСЄ і таким чином допомогти їй виконати поставлені перед нею завдання. "Це ми можемо зробити зараз, в найближчі дні й тижні. А стабілізація і можливе розгортання цивільно-військової місії – це питання більш тривалого часу", – зазначив він.
Переговори на віллі Борзиг у передмісті Берліна почалися о восьмій годині вечора в понеділок і завершилися глибоко за північ. Участь у них взяли Франк-Вальтер Штайнмаєр, Лоран Фабіус, Павло Клімкін, Сергій Лавров, а також глава контактної групи Хайді Тальявіні та керівник спостережної місії ОБСЄ Ертугрул Апакан.
- Актуальне
- Важливе