Вчені розкрили таємницю появи "мертвих" галактик
Найбільші з давніх галактик припинили "народжувати" в своєму ядрі зіркі близько трьох мільярдів років після Великого Вибуху, при цьому на віддалених околицях кластерів нові світила продовжували з’являтись. Це призвело до появи "мертвих червоних галактик", вважають дослідники зі Швеції
Про це повідомляє видання Space.com, передає Еспресо.TV.
Нове дослідження 22 еліптичних галактик (такого ж, або більшого розміру, ніж Чумацький Шлях, де розташована і наша Сонячна система) показало, що вони почали "помирати" з середини.
"Ці галактики жили 10 мільярдів років тому – ще три мільярди років після Великого Вибуху - і утворювали нові зорі дуже високими темпами. Вони є прабатьками масивних мертвих галактик сьогоднішнього Всесвіту", - зазначив провідний автор дослідження Сандро Тачелла з інституту астрономії Швейцарії.
Згідно з найпопулярнішими теоріями, причиною появи "мертвих червоних галактик" (червоним кольором зазвичай позначаються старі зірки,а молоді - синім) є вплив надмасивної чорної діри, або ще невивченого механізму, що перекриваю подачу стислого газу в самому центрі зоряного кластера.
Нове дослідження вказує на те, що жодне з цих припущень не є вірним, або всі вони можуть мати місце одночасно.
Читайте також: Чому людям варто повертатись у космос
Що цікаво, менші галактики подвоюють свою масу в однаковому темпі в їх внутрішній і зовнішній частині. Такі ж самі процеси відбуваються і в молодших галактик поблизу Чумацького шляху.
Нагадаємо, що раніше вчені оприлюднили нову теорію про появу Місяця. Згідно з думкою науковців, супутник виник 4,5 мільярда років тому через зіткнення Землі з планетою Тея. Післі космічної катастрофи Місяць сформувався з уламків, а свідченнями цього є схожий хімічний склад Землі і супутника і те, що у нього майже немає залізного ядра.
- Актуальне
- Важливе