"ПриватБанк" збільшив капітал на 220 млн доларів
Найбільший український банк "ПриватБанк" збільшив свій регулятивний капітал на 220 млн дол. США завдяки успішній угоді на міжнародних ринках із продовження субординованого боргу
Як повідомили в банку, завершення угоди дозволило "ПриватБанку" наростити капіталізацію і збільшити показники адекватності капіталу майже до 12% (11.87%) при встановленому НБУ мінімальному рівні достатності капіталу в 10%.
"Практично всі інвестори, які брали участь у голосуванні, в управлінні угод, віддали голоси за продовження цієї угоди, - заявив за підсумками угоди голова правління "ПриватБанку" Олександр Дубілет. - Угода хороша, вдала для банку, фактично йдеться про суму близько 10 мільярдів гривень і що примітно, частина цих коштів, більше 5 мільярдів гривень - це кошти, які йдуть у капітал банку, причому, незважаючи на дозволене регулятором відхилення від нормативів, ми і раніше виконували показник адекватності капіталу".
За даними Національного банку, збільшення капіталу завдяки угоді з міжнародними інвесторами дозволить "ПриватБанку" в повному обсязі завершити програму капіталізації, узгоджену з НБУ за результатами стрес-тестування в рамках домовленостей України і Міжнародного валютного фонду. "Банк виконав усю програму з рекапіталізації, яка була погоджена. Більше того можу сказати, що за стрес-тестуванням потрібно було внести 8.2 млрд гривень. І банк виконав цю програму, - заявила голова Національного банку України Валерія Гонтарєва.
Нарощування капіталізації "ПриватБанку" вітали і найбільші міжнародні партнери, які відзначають, що це відкриває нові можливості не тільки для самого банку, але і для всього українського фінансового ринку. "Компанія Visa вже майже 20 років активно співпрацює з "ПриватБанком", який є одним із наших ключових партнерів в Україні. Ми пишаємося, що саме з "ПриватБанком" ми вперше запропонували українським споживачам низку нових платіжних продуктів і рішень, серед яких послуга перекладу грошей із картки на картку Visa, cервис Verified by Visa і перші мобільні термінали - mPOS. - зазначила Менді Лемб, генеральний менеджер з розвитку бізнесу Visa в групі країн СНД і Південно-Східної Європи. - Український ринок пропонує значні можливості для розвитку електронних платежів та інновацій, і ми маємо намір і далі працювати з "ПриватБанком" над впровадженням нових платіжних рішень в інтересах українських споживачів".
Як повідомлялося, 13 листопада міжнародні інвестори схвалили пропозиції "ПриватБанку" про продовження угоди синдикованого кредиту, що дозволить банку направити залучені кошти на збільшення регулятивного капіталу, який з урахуванням інвестицій акціонерів банку складе 220 млн дол США. Крім того, позитивні результати переговорів із кредиторами дозволять продовжити до 2018 року погашення євробондів банку на суму 200 млн дол. США. Таким чином, з боку міжнародних інвесторів "ПриватБанк" отримав підтримку на суму 10 млрд грн.
- Актуальне
- Важливе