У тих країнах, де знесли пам'ятники Леніна, змінилося життя, - В’ятрович
Ті країни посткомуністичної Європи, які позбулися пам'ятників Леніна, пішли набагато далі у своїх демократичних перетвореннях
Таку думку висловив Директор українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович у програмі "Вечір з Миколою Княжицьким" на каналі Еспресо.TV.
"Кілька днів тому я був у Запоріжжі – найбільш "ленінізованому" місті України до цих пір. Мова йде про великий пам’ятник Леніна, мова йде про те, що там бульвар Леніна, проспект Леніна, площа Леніна, провулок Леніна, вулиця Леніна і так далі. А питання яке мені там поставили – Коли ми знесемо пам’ятник Леніну, то хіба одразу стане легше жити? На що я відповів, - Ви візьміть будь ласка умовну мапу на яку б нанесли пам’ятники Леніна станом на 1989 рік і ту саму мапу станом на 2015 рік. Дуже легко помітити на тій мапі, що там де ті пам’ятники зникли – там змінилося життя. Я маю на увазі країни посткомуністичної Європи. І ці країни пішли набагато далі у своїх демократичних перетвореннях", - наголосив він.
За його словами, пам’ятник Леніна - це уособлення певних цінностей з якими не можна побудувати розвинену демократичну державу.
"Цінності, які несе за собою Ленін – це можливість знищення інакодумців, можливість диктату, нав’язування своєї думки, і це все те, на базі чого будувалося тільки тоталітарне суспільство. Толеруючи в суспільстві пам’ятники Леніна ми по суті нав’язуємо ці цінності людям. Не можна виховати більш-менш нормального громадянина сучасного суспільства, якому в школі ще щось розповідали про Леніна, але до цієї самої школи він йде по вулиці Леніна,", - вважає він.
На його думку, цим ми закладаємо якусь суспільну шизофренію.
- Актуальне
- Важливе