На червоному карлику зафіксували спалахи потужніші ніж на Сонці
Помічені спалахи на червоному карлику в 10 тис. разів могутніші ніж ті, що відбуваються на Сонці
Про це пише Еспресо.TV з посиланням на Naked Science.
Якщо й інші такі ж холодні червоні карлики здатні на подібну активність, то це погані новини для позаземного життя. Колосальні спалахи випромінювання здатні як мінімум всерйоз утруднити еволюцію живих організмів, а то й зовсім стерилізувати сусідні планети.
"Якби ми жили біля подібної зірки, ніяких радіокомунікацій у нас би точно не було", - іронізує американський астрофізик Пітер Уїльямс (Peter Williams), один з авторів знахідки, зробленої завдяки спостереженням розташованого в Чилі телескопа ALMA.
"Насправді, ми навряд чи з'явилися б на світ в настільки бурхливому оточенні", - додає вчений.
У нашій галактиці червоні карлики є найчисленнішим класом зірок, складаючи порядку 3/4 її "населення".
Зірка TVLM 513-46546 знаходиться в 35 тис. світлових років від Землі, у сузір'ї Волопаса. Її незвичайність відзначалася й раніше, коли телескоп VLA показав, що магнітне поле цього карлика набагато потужніший, ніж у Сонця. І це при тому, що маса його не дотягує і до 1% від сонячної, так що навіть механізми перемішування розпеченої плазми, які працюють на нашій зірці, на карлику діяти просто не можуть.
На повний оборот навколо своєї осі у нього йде всього близько 2:00, а не майже місяць, як у Сонця. І судячи по числу й силі спалахів, які вони встигли помітити, "буяє" вона постійно.
- Актуальне
- Важливе