live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

НАБУ так "підвищило" привабливість ОПЗ, що всі інвестори втекли, - експерт

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник суперечить сам собі, коментуючи зрив приватизації Одеського припортового заводу

Так директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог" Андрій Миселюк прокоментував заяви керівника НАБУ, повідомляє "Цензор.Нет".

На минулому тижні, нагадав експерт, вся країна спостерігала вельми сумну картину догляду серйозних інвесторів з Європи, Туреччини та інших країн з Одеського припортового заводу.

"Конкурс з його продажу повинен був відбутися 26.07.16, але приватизація ОПЗ була зірвана синхронними діями одеського губернатора Саакашвілі і його співвітчизника Гізо Углаву, який обіймає посаду першого заступника директора НАБУ", - підкреслив Миселюк.

В інтерв'ю у вівторок шеф Углаву, директор НАБУ Артем Ситник справедливо констатував, що "жоден із серйозних іноземних інвесторів не вкладатиме гроші в об'єкт, навколо якого не вщухають корупційні скандали".

Але при цьому, підкреслив політолог, Ситник намагається зняти відповідальність зі свого органу в зриві приватизації Одеського припортового.

"Суперечачи самому собі і стверджуючи, що такі гучні розслідування є "однією з ключових передумов для поліпшення інвестиційного клімату та привабливості об'єктів державної власності", - пише експерт.

Миселюк навів цифри, що ілюструють, як діяльність НАБУ привела до «поліпшення» інвестиційного клімату в Україні та привабливості ОПЗ.

"Бюджет не отримав мінімум 13,175 млрд гривень - таку стартову ціну держпакету в розмірі 99,6% акцій ОПЗ визначив ФДМ. І ще не скоро отримає. А коли отримає, то цих грошей, за визнанням глави Фонду держмайна Ігоря Білооуса, буде на 30% менше. Тобто, на 4 млрд гривен", - пише Миселюк.

За його словами, до порушення НАБУ справи по корупції на ОПЗ в кінці минулого року підприємство демонструвало хорошу прибутковість: 2015 рік воно закінчило з чистим прибутком 218,514 млн гривень. А в січні-червні поточного року отримало чистий збиток у розмірі 243,9 млн гривень.

Завод взагалі опинився на межі зупинки - 18 липня Укртрансгаз почав процедуру відключення Одеського припортового від поставок газу.

"Завдяки діяльності НАБУ ОПЗ відчув, що для нього "покращення вже сьогодні »почалося по повній програмі", - написав експерт.

новини партнерів

31 травня, 2020 неділя

31 травня, 2020 неділя

30 травня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати