live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Гамбургери впливають на мозок, як марихуана

Страви західної кухні, такі як стейки і гамбургери, змушують людину товстіти і переїдати з тієї причини, що ця їжа діє як марихуана на рецептори в мозку, які керують енергетичним балансом тіла

Про це свідчать результати дослідження, проведеного в університеті Каліфорнії в Ріверсайді (США), повідомляє Physiology & Behavior.

"Наше дослідження показує, що придушення роботи канабіноїдних рецепторів у периферійній нервовій системі є безпечним підходом для лікування переїдання та ожиріння. Наш підхід має безліч суттєвих переваг порівняно з традиційними ліками від ожиріння, які діють на мозок і викликають побічні ефекти", - заявив представник університету Ніколас ді Патріціо.

Ді Патріціо і його колега Донован Аргуета розкрили причини того, чому блюда американської та європейської кухні часто викликають ожиріння, спостерігаючи за поведінкою, здоров'ям і роботою мозку мишей, які харчувалися великою кількістю цукру і жиру протягом двох місяців.

Як показали ці спостереження, така дієта не тільки призвела до розвитку ожиріння у гризунів, але і розвитку незвичайного явища - так званої гіперфагії, або підвищеного і непояснюваного потягу до їжі, і пов'язаного з ним переїдання.

Розвиток подібного потягу до їжі, за словами Ді Патріціо, супроводжувався різким зростанням концентрації так званих ендоканабіноїдів у кишечнику і в крові мишей.

Ендоканабіноїди є аналогами тих речовин, які містяться в марихуані і які наш організм синтезує в невеликих кількостях для своїх цілей. Велика кількість нервових клітин, які реагують на молекули, містяться в кишечнику людини.

Три роки тому вчені з'ясували, що непояснюване бажання поїсти, яке виникає у любителів марихуани, з'являється в результаті дії ТГК-9, діючої речовини марихуани, на ці рецептори.

Як виявилося, гамбургери, стейки та інша жирна або солодка західна їжа діють на організм схожим чином, змушуючи його виробляти велику кількість ендоканабіноїдів.

Коли вчені заблокували дані рецептори за допомогою ліків AM6545, які заважають молекулам ТГК-9 прикріплятися до нервових клітин в кишечнику, надмірний апетит мишей різко пропав. Це, за словами біологів, дозволяє використовувати такі препарати для боротьби з ожирінням, не відчуваючи при цьому побічних ефектів, характерних для ліків, що діють на мозок.

Найближчим часом Ді Патріціо та Аргуета спробують з'ясувати, які саме компоненти західної дієти змушують організм виробляти велику кількість ендоканабіноїдів, і знайти гени, які керують цією реакцією.

новини партнерів

19 листопада, 2017 неділя

18 листопада, 2017 субота

19 листопада, 2017 неділя

18 листопада, 2017 субота

17 листопада, 2017 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати