live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені кажуть, що людська мова зародилася 25 млн років тому


фото: flickr
Нові дослідження спілкування бабуїнів можуть свідчити про те, що мова почала зароджуватися не 100 тисяч років тому, а 25 мільйонів років тому

Таких висновків дійшли науковці Національного центру наукових досліджень та Гренобльського університету у Франції, повідомляє видання The Los Angeles Times.

Дослідники записали звуки бабуїнів в неволі, та з'ясували, що ці тварини здатні виробляти п'ять різних звуків, які мають такі ж характерні частоти, як людські голосні. Вчені були здивовані такими результатами експерименту, адже побудова гортані бабуїнів, як раніше вважалося, не дозволила б їм видавати подібні голосні.

Таким чином люди, які провели це дослідження, кажуть, що це може серйозно змінити теорію щодо розвитку мови. Зокрема, раніше вважалося, що повністю володіти мовою можуть лише сучасні Homo sapiens, тобто розвиток мови почався близько 70-100 тисяч років тому. Втім, результати дослідження на приматах можуть свідчити про те, що розвиток мови почався 25 мільйонів років тому. Іншими словами, дослідження дозволяють припустити, що зародки мовного апарату були присутні в останнього спільного предка людей і бабуїнів.

 

 

 

 

 

новини партнерів

24 жовтня, 2017 вівторок

24 жовтня, 2017 вівторок

23 жовтня, 2017 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати