Рева пояснив, навіщо було вводити єдиний внесок для ФОПів
Підприємця, який має реєстрацію і не веде підприємницьку діяльність, не можна вважати зайнятою людиною
Про це у програмі "Про політику" з Сергієм Руденком на Еспресо.TV розповів міністр соціальної політики Андрій Рева.
За його словами, підприємець починає свою діяльність для отримання прибутку, саме тому держава встановила єдиний податок для таких людей, встановивши групи за сплатою цього податку. Підприємці першої групи платять 1% від мінімальної заробітної плати, підприємці другої групи – 2%. Для того, щоб не обтяжувати податками підприємців першої групи, єдиний соціальний внесок платиться не з 3200, а з 1600. Друга група платитть 704 грн.Проте не всі зареєстровані підприємці здійснювали підприємницьку діяльність.
"Підприємець, який має реєстрацію і не веде підприємницьку діяльність – його не можна вважати зайнятою людиною. Він не платить жодного податку. Він не приносить користі ні суспільству, ні собі. Тому закрилися усі ті, хто дійсно не веде підприємницької діяльності,", - зазначив Рева.
Також міністр відзначив, що підприємець навіть з нульовими доходами має право на соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.
"Тобто не сплачуючи жодних податків, такий підприємець може написати заяву на соціальну допомогу", -наголосив він.
- Повідомлялось, що з 1 січня 2017 року єдиний соціальний внесок платитимуть навіть ті фізособи-підприємці, які не отримують дохід.
- Порошенко підписав закон, де єдиний соцвнесок платитимуть і ті підприємці, які не мають дохід.
- Волох пояснив, чому нові побори для "сплячих" ФОПів вигідні для них самих.
- Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко вважає, що переведення діяльності фізичної особи-підприємця в "сплячий" режим є одним з механізмів ухилення від сплати податків
- Актуальне
- Важливе