Обама підтримав незадоволених міграційною політикою Трампа
Колишній президент США Барак Обама підтримав протести американців, незадоволених рішенням президента Дональда Трампа про тимчасову заборону на в'їзд громадянам семи країн
Про це повідомляє ВВС.
"Громадяни, які реалізують свої конституційні права збиратися, організовуватися і доносити свою позицію до виборних посадових осіб - це саме те, що ми очікуємо бачити, коли на кону американські цінності", - йдеться у заяві офісу Обами.
Також екс-президент США прокоментував заяву Трампа про те, що його указ про заборону можна порівняти з політикою Обами.
"Моя політика схожа на те, що зробив президент Обама в 2011 році, коли він заборонив видавати візи іракцям на шість місяців", - заявив Трамп 29 січня.
Обама категорично не згоден з дискримінацією людей за релігійними переконаннями, заявив прес-секретар колишнього президента Кевін Л'юїс.
Залишивши посаду, американські президенти рідко висловлюються публічно на злободенні політичні теми, але Обама незадовго до складання повноважень дав зрозуміти, що у випадках, коли, на його думку, ставляться під загрозу принципи американської демократії, він не мовчатиме.
Глава апарату колишнього держсекретаря Джона Керрі Джон Файнер заявив, що під час президентства Обами ніколи не було заборони на видачу віз громадянам Іраку.
Колишній заступник держсекретаря Ерік Шварц також назвав заяву Трампа брехнею. За його словами, у другій половині 2011 року розгляд заявок біженців з Іраку сповільнився, але заборони ніколи не було.
Розгляд заявок сповільнилося у зв'язку з тим, що були введені додаткові заходи безпеки. Це сталося після того, як стало відомо, що двоє іракців, причетних до теракту проти американських військових в Іраку, згодом отримали статус біженців у США.
Згідно з указом Трампа, прийом сирійських біженців у США припинено на невизначений термін.
Інші програми прийому біженців припинені на 120 днів. Громадянам семи мусульманських країн - Ірану, Іраку, Лівії, Сомалі, Судану, Сирії та Ємену - заборонений в'їзд в США на 90 днів.
Міграційні служби США приступили до виконання указу Трампа негайно після його підписання. Понад 100 людей, які знаходилися в літаках на момент підписання розпорядження, були затримані в американських аеропортах по прибутті для подальшої депортації.
Жителі США влаштували багатотисячні протести в аеропортах і великих містах по всій країні, вимагаючи звільнення і допуску на територію країни всіх затриманих і скасування указу, який суперечить, на їхню думку, американській Конституції.
- Актуальне
- Важливе