У В'ятровича пояснили, чому не можна зберегти радянські вихідні
Процес перенесення і скасування вихідних відповідно до української історії має бути заснований на засадах справедливості
Про це повідомляє директор Українського Інституту національної пам'яті Володимир Тиліщак.
"Цей процес не має бути штучним. Не можна забрати одне свято і той самий день назвати якось по-іншому. Ця штучність вона буде проглядатися", - заявив Тиліщак.
За його словами, підготовлений Інститутом законопроект винесений на громадське обговорення.
Тиліщак каже, що вже пройшов перший етап обговорення і були отримані близько 600 відгуків і пропозицій.
За його словами, 8 березня не має залишатись вихідним, так як в Україні відзначаються і інші свята, як, наприклад, День захисту прав дітей, проте вони не є вихідними.
- Зазначимо, що 3 лютого голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович опублікував проект нового календаря державних вихідних і святкових днів.
- Відповідно до проекту календаря, Інститут національної пам'яті пропонує відзначати наступні державні свята, які є неробочими днями: Шевченківський день – 9 березня; День пам’яті та примирення – 8 травня; День Конституції України – 28 червня; День незалежності України – 24 серпня; День сім’ї – друга п’ятниця вересня; День захисника України – 14 жовтня.
- Голова комітету Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький підтримує ініціативу голови Інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича щодо запровадження вихідного Дня матері.
- Актуальне
- Важливе