Референдум у Туреччині: ОБСЄ заявляє про порушення європейських стандартів
Референдум у Туреччині щодо розширення президентських повноважень провели в умовах нерівних можливостей для прихильників і противників змін турецької конституції
Про це заявили в ОБСЄ, передає ВВС.
Так, попри те, що технічні аспекти референдуму було добре організовано, виборці не отримали неупередженої інформації про основні аспекти реформи. Також на думку представників ОБСЄ, референдум проходив у політичному середовищі, де утискають фундаментальні свободи, необхідні для демократичного процесу.
"Наш моніторинг показав, що кампанія на підтримку відповіді за розширення повноважень президента домінувала у ЗМІ. І це, разом із перешкодами роботі ЗМІ, арештами журналістів і закриттям видань, обмежило доступ виборців до інших точок зору ", - заявили в організації.
Зокрема, за даними спостерігачів, губернатори провінцій використовували режим надзвичайного стану, запроваджений після спроби заколоту, щоб обмежити свободу зібрань і висловлення думок.
- Нагадаємо, за підсумками підрахунку 98% голосів, розширення повноважень президента підтримали більше 51% турок.
- Головна опозиційна партія Туреччини вимагає перерахунку до 60% бюлетенів на референдумі про розширення повноважень президента.
- Велика кількість громадян Туреччини вийшли на вулиці, аби висловити протест проти результатів референдуму, який надає більше повноважень Ердогану.
- Ердоган заявив, що має намір відновити в країні смертну кару.
- Рада Європи просить Ердогана не гарячкувати з діями та зберігати верховенство права.
- Актуальне
- Важливе