Україна вивчає досвід Хорватії з повернення окупованих територій
Представники української влади обговорили з делегацією із Загреба хорватські напрацювання у визволенні загарбаних районів
Про це перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко написала у Facebook.
Вона зауважила, що для української сторони надзвичайно корисною і цікавою була дискусія з колишнім міністром юстиції Весной Шкаре-Озболт та її колегами з інших міністерств.
"Третина території Хорватії майже 5 років була окупована, країна мала півмільйона біженців, це 13% населення. За повернення територій боролися в першу чергу політико-дипломатичним шляхом, аби уникнути жертв серед цивільного населення", - наголошує Геращенко.
За її словами, в Хорватії було прийнято закон "Про прощення", яким звільнялися від кримінальної відповідальності ті, хто були мобілізовані в окупаційну армію, але не причетні до військових злочинів.
"Амністія не проводилася, навпаки, всі причетні до військових злочинів, пішли під трибунал спеціальних судів і дехто був засуджений до 20 років за вбивства, катування, згвалтування", - пояснює перший віце-спікер.
При цьому сторони конфлікту 24 рази оголошували і порушували перемир'я.
"В України своя історія, в нас зовнішня агресія, російські окупаційні війська, й це те, що докорінно відрізняє ситуацію на Донбасі від хорватської історії. Але багато мудрих речей і порад, як виграти і повернути території, як пройти шлях порозуміння, прощення для заблудших і відповідальності для злочинців, краще взяти в сусідів, аніж набивати свої шишки", - додала Геращенко.
- Військовою операцією з визволення окупованих Сербією територій Хорватії (операція "Буря") командував очільник тамтешнього генштабу, українець за походженням Звонимир Червенко.
- Вперше на користь того, аби перейняти досвід Хорватії у боротьбі за незалежність та реінтеграції Донбасу, висловився 15 червня прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
- Актуальне
- Важливе