Рада ухвалила закон про пенсійну реформу
Верховна Рада України підтримала закон про пенсійну реформу
Про це передає Еспресо.TV.
Верховна Рада підтримала закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій (№6614) про пенсійну реформу".
За закон проголосували 288 народних депутатів.
Як йдеться у пояснювальній записці, законопроектом пропонується створити систему пенсійного страхування шляхом звільнення солідарної системи від невластивих для неї видатків; відновити диференціацію розмірів пенсій залежно від заробітку; замінити механізм відшкодування пільгових пенсій на сплату єдиного внеску; переглянути умови призначення пенсій за віком на пільгових умовах та за вислугу років; впровадити єдині підходи до обчислення пенсій.
З 1 жовтня прожитковий мінімум для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, становитиме 1 452 гривні, а не 1 312, як зараз.
Також передбачається надання гарантій для інвалідів із дитинства, дітей-інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного стажу, і осіб, які не мають права на пенсію і отримують зараз 949 грн.
Кількість таких громадян на сьогодні - близько 1 мільйона осіб. Розмір пенсії для них збільшиться на 45% і становитиме 1 373 гривні. Крім того, для 5,6 пенсіонерів пенсії в середньому збільшаться на 692 грн.
Передбачається підвищення необхідного страхового стажу для виходу на пенсію до 25 років в 2018 році і до 35 років щорічно до 2028 року. Документом пропонується перегляд умов призначення пенсії за віком у 60 років з 1 січня 2018 року. Разом з тим застрахована особа має право самостійно визначити свій пенсійний вік.
Встановлюється, що в 60 років виходять на пенсію ті особи, які на 1 січня 2018 року матимуть 25 років страхового стажу, а діапазон вимоги щодо страхового стажу щорічно буде збільшуватися на 12 місяців до досягнення 35 років у 2028 році. У 63 роки виходитимуть на пенсію ті особи, які на 1 січня 2018 року будуть мати 15 років страхового стажу, проте не мати 25 років.
У 65 років будуть виходити ті особи, які на 1 січня 2019 року матимуть 15 років страхового стажу, проте не мати 16 років. При цьому передбачається на перехідний період (3 роки) при втраті роботи призначати державну соціальну допомогу при наявності 15 років страхового стажу. Також в законі прописана можливість покупки до 2 років відсутнього страхового стажу із застосуванням додаткового коефіцієнта: 2 - за період до 12 місяців і 1,5 - за період з 13 до 24 місяців.
Читайте також: Відповіді на всі питання про нові пенсії в Україні. Навіщо взагалі щось змінювати
Документом буде здійснено перегляд розміру та умов призначення мінімальної пенсії за віком. Так, на рівні прожиткового мінімуму пенсія в мінімальному розмірі буде призначатися особам, які мають страховий стаж 30/35 років для жінок і чоловіків відповідно. При цьому з 1 січня 2018 роки гарантія щодо забезпечення виплати пенсій у мінімальному розмірі на рівні 40% від мінімальної заробітної плати, але не менше ніж розмір прожиткового мінімуму, буде забезпечуватися особам, які мають страховий стаж 30/35 років, після досягнення ними 65 років.
Крім того, проектом вносяться зміни до закону "Про індексацію грошових доходів населення", що передбачають виключення з закону пенсій як об’єкту індексації грошових доходів населення. Тобто, автоматична індексація пенсії не проводитиметься.
Читайте також: Кому годувати пенсіонерів. Що не так з пенсійною реформою
- Максимальна пенсія після прийняття законопроекту про пенсійну реформу залишиться на рівні 10 740 грн.
- З 1 жовтня мінімальний розмір пенсії зросте не до 1373 гривень, як планувалося раніше, а до 1452 гривень.
- 3 жовтня Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому законопроект №6617 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення пенсій".
- Актуальне
- Важливе