live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У кільцях Сатурна виявили "цеглинки життя"

Дослідники NASA заявили про те, що станція Cassini виявила в кільцях Сатурна велику кількість "цеглинок життя", що робить їх схожими за складом з кометами

Свої останні миті життя Cassini провела в особливій зоні атмосфери планети, де існує екзотичний "дощ" з мікрокрапель води і частинок пилу, що поступово падають на Сатурн з найближчих до нього кілець, інформує ZN.ua.

Сліди цього дощу були знайдені в спектрі атмосфери Сатурна ще у 1980-х роках зондами "Вояджер", проте до падіння Cassini астрономи не були впевнені в тому, що цей безперервний потік пилу і води породжується кільцями, а не якимись внутрішніми процесами в надрах планети.

Коли Cassini занурювалася в атмосферу Сатурна, вчені очікували побачити лише прості молекули – водень, гелій, метан, аміак і азот. Насправді ж, спектрометри та інші датчики станції зафіксували присутність незліченної кількості дуже складної органіки – десятки видів неграничних і ароматичних вуглеводнів, спирти, мурашину кислоту і цілий ряд інших потенційних "цеглинок життя".

Їхнім джерелом, як показали зміни в їхній концентрації по мірі занурення Cassini в нижні шари атмосфери, були кільця Сатурна – чим далі падав зонд, тим менше органіки бачили його інструменти.

Порівнюючи їхню концентрацію на різних висотах, вчені прийшли до несподіваного висновку – кільця Сатурна містять в собі величезну кількість органіки, і вони практично ідентичні за хімічним та ізотопним складом речовини комет.

Коли ця органіка падає на Сатурн, вона частково розпадається і починає вступати у різні реакції, що робить її ще більш різноманітною. Як зазначає вчений, атмосфера Сатурна, імовірно "простої" планети, виявилася набагато більш багатою, ніж хімічний склад викидів гейзерів Енцелада і атмосфера Титану.

  • Космічна станція Cassini-Huygens, вартістю понад три мільярди доларів, була запущена в космос у 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.
Все по темі

новини партнерів

21 січня, 2020 вівторок

21 січня, 2020 вівторок

20 січня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати