Експерт пояснив, чому США виходять з ЮНЕСКО
Сполучені Штати прийняли рішення про вихід зі складу ЮНЕСКО у зв'язку з неефективною діяльністю цієї організації та бажанням скоротити витрати
Про це політолог Володимир Цибулько заявив в ефірі Еспресо.TV.
"ЮНЕСКО - це доволі суперечлива організація, що перетворилося на дуже забюрократизовану структуру, яка більше дбає про існування самої себе, ніж про захист пам'яток у світі.
При цьому, зауважив експерт, її методи роботи не завжди є ефективними. Наприклад, ЮНЕСКО може вдатися до певного шантажу окремих, як висловився Цибулько, "другорядних країн", однак це теж не завжди спрацьовує.
Що ж стосується великих гравців міжнародної політики, то тут організація подекуди взагалі є безисолою, що, зокрема, доводить приклад Пальміри, де ЮНЕСКО не змогла завадити знищенню росіянами культурних пам'яток, а це близько половини усіх розташованих у Сирії об'єктів спадщини ЮНЕСКО.
Окрім того, Сполучені Штати сплачують у міжнародних організація найбільші внески.
"Найчастіше найбільші в світі (внески - ред.)", - наголосив Цибулько.
Підсумовуючи, він назвав рішення США про вихід зі складу ЮНЕСКО "прагматичним моментом, викликаним втомою постійно платити за Росію".
- 12 жовтня уряд США прийняв рішення припинити членство у ЮНЕСКО через "тривалу упереджену антиізраїльську позицію".
- У травні 2017 року ЮНЕСКО прийняла резолюцію, яка не визнає суверенітет Ізраїлю над Єрусалимом.
- Окрім того, 7 липня 2017 року ЮНЕСКО проголосила Старе місто Хеврона (Аль-Халіль) й Печеру праотців (Харам аль-Ібрагимі) палестинськими, а не ізраїльськими об'єктами культурної спадщини.
- Актуальне
- Важливе