live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В ЄС зізнались, що завищують оцінки українським реформам

Представники ЄС під час дискусії на Форумі асоціацій в Києві розповіли, що Європейський Союз намагається підкреслювати позитивні сторони роботи України над реформами, щоб прогрес не видавався надто негативним

Про це повідомляє "Європейська правда".

Деякі з виступаючих заявили, що прогрес України з виконання Угоди про асоціацію не є достатнім, адже чимало завдань не були виконані у встановлений Угодою термін.

Водночас від представників Європейського союзу пролунала думка, що для стимулювання України потрібна не лише критика, але й позитивна оцінка.

"Ми хочемо надіслати Україні сигнал, де ми перебуваємо у виконанні Угоди, але водночас ми не хочемо демотивувати. Адже ми чудово розуміємо, яка робота стоїть навіть за одним законом у сфері санітарії та фітосанітарії, який був схвалений зараз", - поділилася роздумами Евеліна Шульц з представництва ЄС в Україні.

"Якщо ми хочемо просунутися у питанні УА, ми повинні говорити про позитиви, досягнуті Україною... Мені доводиться переконувати Брюссель: ваші комунікації надто негативні, потрібно більше позитиву", - підтримав її Петер Вагнер, голова Групи підтримки України в Єврокомісії.

За словами Вагнера, зміна підходу ЄС сталася після того, як в Брюсселі усвідомили, що звичні важелі для проведення реформ – коли реформи були умовою для отримання безвізу та для отримання чергового фінансового траншу – втрачають ефективність. Нині в ЄС нагадують Україні, що виконання Угоди про асоціацію саме по собі вигідне державі.

"Ми матимемо успіх, якщо зможемо пояснити, що нові можливості України дають можливість інтегрувати виробників до виробничого ланцюжка, що виконання Асоціації саме собою допоможе країні рухатися до процвітання", - пояснив він.

  • Нагадаємо, в України є ще кілька тижнів для виконання умов отримання останнього, третього траншу макрофінансової допомоги Європейського Союзу.
  • Національний банк очікує надходження наступного траншу Міжнародного валютного фонду за програмою розширеного фінансування EFF у I кварталі 2018 року
  • Україна для отримання чергового траншу МВФ має прийняти закони про приватизацію, антикорупційний суд і урегулювати газове питання
  • Відповідно до прогнозів Міжнародного рейтингового агентства Fitch, Україна отримає транш від МВФ наступного року у розмірі $1,9 млрд. 

новини партнерів

25 січня, 2020 субота

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати