Під Києвом у свиней виявлено африканську чуму
В селі Підгірці Обухівського району Київської області ветеринари виявили спалах африканської чуми
Про це повідомив заступник начальника відділу безпеки середовища життєдіяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Євген Ткач, передає "Укрінформ".
“22 грудня за результатами дослідження санітарної діагностики та експертизи у зразках двох трупів свиней виявлено вірус АЧС - африканської чуми. Свійські тварини вирощувалися на подвірї місцевої мешканки села Підгірці Обухівського району Київської області. Наразі на місті події перебувають фахівці відповідних служб. Готується знищення свійських тварин відповідно інструкції”, - наголосив Ткач.
Інформація про африканську чуму свиней у селі Підгірці з'явилася у ЗМІ вчора, 22 грудня.
За інформацією журналіста та громадського активіста Лесі Москаленко, депутати сільради в Ходосівці (сусіднє село) отримали попередження на сесії сільської ради.
“Їх попередили, що свинину їсти не можна. Мешканців сіл ніхто не попередив, жодної офіційної інформації немає. Звідки саме хворі свині? З ферми біля Полігону чи це свині, яких тримали люди? Куди ішло м'ясо? Як почалася епідемія і чого всі мовчать? У Підгірцях багато людей у формі, наче, ветеринарна служба. Жителі Підгірців повідомляють, що трупи свиней, які загинули від віруса, зараз повезли спалювати біля сміттевого полігону, на землі Підгірців. Це зовсім близько від людських хат. Люди стривожені”, - пише Москаленко.
- Востаннє про спалах цієї хвороби на Київщині повідомлялося у серпні 2017 року.
- Тоді на території колишнього складу хімічних добрив, на околиці с. Фарбоване в Київській області виявили чотири трупи домашніх свиней. Під час експертизи проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті встановили діагноз АЧС.
Довідка
АЧС входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин, оскількі її занесення супроводжується високою смертністю серед ураженого поголів’я і значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини й необхідністю знищувати усе, навіть потенційно, інфіковане стадо (або поголів’я в населених пунктах в зоні захисту).
Водночас вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.
- Актуальне
- Важливе