live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Під Києвом у свиней виявлено африканську чуму

В селі Підгірці Обухівського району Київської області ветеринари виявили спалах африканської чуми

Про це повідомив заступник начальника відділу безпеки середовища життєдіяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Євген Ткач, передає "Укрінформ".

“22 грудня за результатами дослідження санітарної діагностики та експертизи у зразках двох трупів свиней виявлено вірус АЧС - африканської чуми. Свійські тварини вирощувалися на подвірї місцевої мешканки села Підгірці Обухівського району Київської області. Наразі на місті події перебувають фахівці відповідних служб. Готується знищення свійських тварин відповідно інструкції”, - наголосив Ткач.

Інформація про африканську чуму свиней  у селі Підгірці з'явилася у ЗМІ вчора, 22 грудня.

За інформацією журналіста та громадського активіста Лесі Москаленко, депутати сільради в Ходосівці (сусіднє село) отримали попередження на сесії сільської ради. 

“Їх попередили, що свинину їсти не можна. Мешканців сіл ніхто  не попередив, жодної офіційної інформації немає. Звідки саме хворі свині? З ферми біля Полігону чи це свині, яких тримали люди? Куди ішло  м'ясо? Як почалася епідемія і чого всі мовчать? У Підгірцях багато людей у формі,  наче, ветеринарна служба. Жителі Підгірців повідомляють, що трупи свиней, які загинули від віруса,  зараз повезли спалювати біля сміттевого полігону, на землі Підгірців. Це зовсім близько від людських хат. Люди стривожені”, - пише Москаленко. 

  • Востаннє  про спалах цієї хвороби на Київщині повідомлялося у серпні 2017 року.
  • Тоді на території колишнього складу хімічних добрив, на околиці с. Фарбоване в Київській області виявили чотири трупи домашніх свиней. Під час експертизи проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті встановили діагноз АЧС.

Довідка

АЧС входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин,  оскількі  її занесення супроводжується високою смертністю серед ураженого поголів’я і значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини й необхідністю знищувати усе, навіть потенційно, інфіковане стадо (або поголів’я в населених пунктах в зоні захисту). 

Водночас вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.

новини партнерів

22 січня, 2020 середа

22 січня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати