//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Конфлікт на Донбасі спричинив "тиху епідемію" ВІЛ-інфекції. Половина людей не знає про свій діагноз, - науковці

Збройний конфлікт на Донбасі сприяв поширенню в Україні вірусу імунодефіциту людини

Про це стверджують автори дослідження, опублікованого 15 січня в американському виданні PNAS, пише "Радіо Свобода".

Дослідники вказують, що ВІЛ-інфекція в Україні стала "тихою епідемією", оскільки половина ВІЛ-інфікованих людей не знає про наявність проблеми, а близько 40% людей зі щойно підтвердженим діагнозом перебувають уже на пізніх стадіях захворювання.

Науковці виявили співвідношення між переміщенням внаслідок бойових дій приблизно 1,7 млн людей та поширенням ВІЛ-інфекції.

"Війна змінила багато речей в Україні, і епідемія ВІЛ є однією з них. Коли ми проводили наш аналіз, ми змогли показати, що внаслідок війни поширення вірусу зі сходу на решту території країни було посилено", - розповіла провідний автор Тетяна Васильєва, яка працює у відділі зоології Оксфордського університету.

Зазначається, що Україна посідає одне з перших місць за показниками захворюваності на ВІЛ у Європі, маючи приблизно 220 тис. інфікованих у країні з населенням близько 45 мільйонів людей.

Для підготовки дослідження міжнародна команда науковців, очолювана фахівцями Оксфордського університету та громадської організації Public Health England, проаналізувала процеси міграції вірусів в Україні у 2012-2015 рр.

новини партнерів

‡агрузка...

18 липня, 2019 четвер

17 липня, 2019 середа

18 липня, 2019 четвер

17 липня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати