live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На Львівщини пологи хочуть зробити платними. Пояснення обласної влади

У Львівській області планують офіційно запровадити платні пологи по домовленості

Про це заявила директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак, передає "Твоє місто".

"Ми плануємо запровадити в пологових будинках платні пологи - коли ти приходиш народжувати не до лікаря, який чергує, а до того, з яким домовився. Це має бути оплачено. Умовно 60% йде як гонорар лікарю і 40% - лікарні. Це буде справедливо, адже лікар приїжджає у позаробочий час і надає допомогу, усе юридично правильно, і лікарня з того отримає позабюджетні кошти", - заявила Микичак.

За її словами, зараз пологи по домовленості відбуваються скрізь, проте найголовніша їхня проблема у відповідальності, яку у випадку надзвичайної ситуації несе не лікар, що приймав пологи, а черговий медперсонал.

"У нас зараз лікарі приїжджають на домовлені пологи, отримують ту чи іншу суму в кишеню. Але найбільша біда в тому, що відповідальним за пацієнта є черговий персонал, а не той лікар, який прийшов по домовленості. Треба виводити це з тіні, має бути офіційно зафіксовано, якщо лікар прийшов на зміну у свій неробочий час", - пояснює Микичак.

За її словами, спочатку офіційну плату за пологи планують запровадити в перинатальному центрі, який, за останньою інформацією, має відкритися в березні. Далі - в обласній лікарні, а потім вже по районах області.

"Ми обрахуємо, скільки в середньому коштують пологи, зараз для цього є методика, яку затвердив Кабмін, і після того встановимо суму. Ніхто не буде ставити захмарну ціну. Кілька років тому ми рахували, що обласній лікарні одні пологи з урахуванням медикаментів, комуналки, харчування коштують приблизно 4 тис. грн", - розповіла директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

13 грудня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати