live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На Львівщини пологи хочуть зробити платними. Пояснення обласної влади

У Львівській області планують офіційно запровадити платні пологи по домовленості

Про це заявила директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак, передає "Твоє місто".

"Ми плануємо запровадити в пологових будинках платні пологи - коли ти приходиш народжувати не до лікаря, який чергує, а до того, з яким домовився. Це має бути оплачено. Умовно 60% йде як гонорар лікарю і 40% - лікарні. Це буде справедливо, адже лікар приїжджає у позаробочий час і надає допомогу, усе юридично правильно, і лікарня з того отримає позабюджетні кошти", - заявила Микичак.

За її словами, зараз пологи по домовленості відбуваються скрізь, проте найголовніша їхня проблема у відповідальності, яку у випадку надзвичайної ситуації несе не лікар, що приймав пологи, а черговий медперсонал.

"У нас зараз лікарі приїжджають на домовлені пологи, отримують ту чи іншу суму в кишеню. Але найбільша біда в тому, що відповідальним за пацієнта є черговий персонал, а не той лікар, який прийшов по домовленості. Треба виводити це з тіні, має бути офіційно зафіксовано, якщо лікар прийшов на зміну у свій неробочий час", - пояснює Микичак.

За її словами, спочатку офіційну плату за пологи планують запровадити в перинатальному центрі, який, за останньою інформацією, має відкритися в березні. Далі - в обласній лікарні, а потім вже по районах області.

"Ми обрахуємо, скільки в середньому коштують пологи, зараз для цього є методика, яку затвердив Кабмін, і після того встановимо суму. Ніхто не буде ставити захмарну ціну. Кілька років тому ми рахували, що обласній лікарні одні пологи з урахуванням медикаментів, комуналки, харчування коштують приблизно 4 тис. грн", - розповіла директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

новини партнерів

23 квітня, 2018 понеділок

22 квітня, 2018 неділя

23 квітня, 2018 понеділок

22 квітня, 2018 неділя

21 квітня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати