//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Харків’яни за ментальністю і психологією є українцями. Тому сепаратисти тут зазнали поразки, - священник Київського патріархату

Попри русифікацію й домінування російської церкви і культури, населення міста Харкова переважно є українським і проукраїнським

Про це заявив парох розташованого у Харкові Іоано-Богословського храму Української православної церкви Київського патріархату, активний учасник трьох українських Майданів (1989-1992, 2004, 2014) Віктор Маринчак в авторській програмі Миколи Княжицького на телеканалі Еспресо.TV.

"Зрусифікованість мовна не призвела до зрусифікованості морально- чи етично- чи ментально-психологічної. Нічого подібного. Харків’яни за ментальністю і психологією українці, безумовно. Вони так само, як всі українці, прагнуть свободи. Вони так само готові бути одноосібниками і не потребують нічиєї допомоги - тільки нам не заважайте. Вони так само вміють самоорганізовуватися, як на всіх Майданах це було продемонстровано", - пояснив Маринчак.

Читайте такожВіктор Маринчак: "Здобудь свободу разом із своїм народом, а не користуйся чужою свободою"

За його словами, саме тому харків'яни у 2014 році витримали влаштовану росіянами спробу відокремлення міста від України й, разом тим, серед мешканців міста не знайшлося достатньої кількості проросійських бойовиків.

"Тому що для того, щоб захопити нашу адміністрацію, їм треба було привезти кільканадцять автобусів з російськими тітушками. Своїх не було в Харкові. Хоча і був "Оплот" свій, харківський. Але своїх не було, не вистачило. А коли завезли цих зайд, а вони відрізняються більшою агресивністю, більшою жорстокістю і таке інше, тоді їм щось вдалося зробити. Але як би вони не виявляли свою агресію, наші люди, яких у той час, на початку березня 2014 року, і били, і калічили, і робили часом інвалідами, вони як скажені стояли і співали Гімн України. Вони розуміли, що як ми похитнемося, то в нас тут буде щось страшне", - пояснив священик.

Загалом, зазначиву Маринчак, "людей так вихованих у ненависті до всього українського, як у Донецьку, тут (у Харкові - ред.) не було".

 

новини партнерів

‡агрузка...

26 квітня, 2019 п'ятниця

26 квітня, 2019 п'ятниця

25 квітня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати