live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада має ухвалити новий закон про державну мову, - представники громадськості

Парламент має ухвалити новий закон про державну мову, що регулюватиме усі сфери життя громадян

Про це йшла мова під час прес-конференції "Міфи та правда про новий мовний закон".

У кінці лютого Конституційний Суд України визнав закон "Про засади державної мовної політики", відомий як "закон Ківалова-Колесніченка" таким, що не відповідає Конституції, та скасував його. Тепер парламент має прийняти новий закон про державну мову, йдеться у повідомленні. Найбільшу підтримку серед громадськості та політиків отримав законопроект 5670-Д, співавторами якого стали 76 народних обранців.

"Ми закликаємо парламент приступити до розгляду цього законопроекту, не шукати різних приводів та не поширювати ті міфи, які ми чуємо останні 30 років. Міфи про те, що мова не на часі", - зазначив співкоординатор руху "Простір свободи" Тарас Шамайда.

Він також запевнив, що цей закон регулює усі сфери життя українців. У ньому прописана система моніторингу та контролю за дотримуванням закону, яку здійснюватимуть мовні інспектори на всій території України. Законом передбачена система покарання за порушення закону - будь-який українець у разі порушення його прав зможе звернутися до Уповноваженого з захисту державної мови.

"Кожна людина, яка у Маріуполі, Києві, Львові чи будь-якому іншому місті приходить на вокзал купувати квиток чи їде потягом, чи приходить в дитячий садочок і хоче отримати україномовну освіту для дитини, приходить в орган місцевого самоврядування, в лікарню, повинна отримати гарантоване обслуговування та надання послуг державною мовою”, - підкреслив Шамайда.

Тим часом керівниця проекту "Є-мова" Анастасія Розлуцька наголосила, що держава має створити належні умови задля вивчення українською мови. На сьогодні громадські активісти вже допомагають російськомовному населення опанувати українську мову - понад 80 волонтерів у 25 містах України організовують безкоштовні курси української мови. Триває також розробка онлайн-курси української мови для російськомовного населення.

"Вимагати від українця, щоб він з понеділка на вівторок перейшов на українську - нереально. Для цього ми повинні забезпечити українцям, зокрема, російськомовним, можливість такого переходу. Для всіх, хто хотів би опанувати на нормальному рівні, так, щоб не червоніти, українську мову, треба забезпечити такі можливості. І це справа не самодіяльних ентузіастів", - підсумував член правління НСТУ Юрій Макаров.

  • За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології кожен другий українець розмовляє українською вдома, а 39% українців говорять українською на роботі чи навчанні.

новини партнерів

15 грудня, 2018 субота

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати