У МЗС Польщі заявили, що Україна займається "героїзацією злочинців"
У МЗС Польщі вважають, що Україна займається героїзацією людей, яких поляки вважають злочинцями
Про це заявив заступник голови МЗС Польщі Бартош Цихоцький, передає "Європейська правда".
Чиновник згадав історію, коли польська медсестра порвала документи українки, побачивши прописку на вул. Бандери. Дипломат натякнув, що опосередковано в цьому винна політика української влади.
"Це прикрий випадок, проте я хотів би вступитися – ми не знаємо про родинну історію цієї людини, можливо, її родичі були вбиті послідовниками Бандери. Звичайно, що і українська дівчина ні в чому не винна – мало хто на який вулиці прописаний? Але це показує, що героїзація Україною людей, яких ми вважаємо злочинцями, продовжує отруювати наші відносини".
Читайте також. Заява співголів депутатської групи зі зв’язків з Польщею щодо змін до польського закону про Інститут національної пам`яті
Водночас Цихоцький зазначив, що Польща не претендує вирішувати, "чиїми іменами будуть названі вулиці українських міст".
- Нагадаємо, Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому, зокрема, передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.
- Президент Петро Порошенко наголосив, що закон про Інститут національної пам'яті не відповідає принципам стратегічного партнерства з Україною.
- Ухвалений закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості відкриття кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.
- Раніше МЗС України заявило, що Польща намагається зобразити українців "злочинними націоналістами".
- У МЗС Польщі заявили, що закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології" стосується тільки тих осіб, які прилюдно і всупереч фактам заперечують злочини, скоєні "колабораціоністами нацистського режиму".
- Закон також забороняє згадувати причетність поляків до Голокосту, зокрема, передбачає кримінальну відповідальність за використання формулювання "польські табори смерті". Ізраїль готує відповідь на скандальний польський закон.
- Президент Європейської ради Дональд Туск назвав "непристойним наклепом" закон про Інститут національної пам’яті, ухвалений Сеймом і Сенатом Польщі.
- США закликають Польщу переглянути закон про Інститут національної пам’яті.
- 5 лютого перед посольством Польщі в Києві відбувся протест проти скандального закону про Інститут національної пам’яті.
- Верховна Рада ухвалила постанову щодо польського "антибандерівського" закону. Українські нардепи наголосили, що закон піддає небезпеці майже мільйон українських трудових мігрантів у Польщі, а також історично-культурні пам'ятки.
- Президент Польщі Анджей Дуда підписав і передав у Конституційний суд закон про Інститут національної пам'яті.
- Актуальне
- Важливе