//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Понад 70% українців оформлюють дозвіл на роботу в Польщі, а потім зникають. Чому так відбувається

З 1 січня польські роботодавці оприлюднили близько 240 тисяч документів, що підтверджують офіційне працевлаштування іноземців, але фактично працювати почало менше, ніж 74 тисячі осіб, тобто третина

Як повідомляє польське видання Rzeczpospolita, йдеться переважно про працівників з України й Білорусі. 

Все це відбувається попри зміни в польському законодавстві, яке діє з початку року. Згідно з ним, іноземець мусить отримати дозвіл на працю, що видається на підставі заяви роботодавця.

Відповідно, працівник, отримавши дозвіл, мусить зареєструватися у роботодавця протягом семи днів після в’їзду на територію Польщі. 

Попри це, деякі особи, які перетинають польський кордон із дозволом на працю, просто зникають.  

"80% українців, котрі роблять польські візи, їдуть на роботу за межі Польщі. Працюють там нелегально, оскільки українцям тяжко працевлаштуватися в інших країнах, окрім Польщі, бо для цього потрібні доводи відповідних кваліфікацій, якими володіє людина: дипломи, мова, сертифікати. Тому українці виготовляють польські візи і їдуть далі на роботу "по-чорному”, - розповів Еспресо Ярослав Оробчук, генеральний директор центру візової підтримки.

За словами Оробчука, в Україні працюють фіктивні фірми, які видають лише запрошення.  

Наслідки для нелегалів – штраф і депортація з подальшим внесенням до списку небажаних осіб для Польщі й країн Шенгену. Роботодавці, котрі беруть на роботу працівників без заяви про намір працевлаштування іноземця, заплатять штраф у розмірі 3000 злотих.

новини партнерів

‡агрузка...

26 травня, 2019 неділя

26 травня, 2019 неділя

25 травня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати