Радбез ООН відхилив російський варіант резолюції по Сирії
Рада Безпеки ООН не підтримала російський варіант резолюції щодо хімічних атак у Сирії
Про це йдеться на засіданні РБ ООН.
Голова Ради Безпеки, постійний представник Перу при ООН повідомив, що російський варіант набрав шість голосів "за". Зокрема, документ підтримали Росія, Китай, Болівія, Казахстан, Ефіопія та Екваторіальна Гвінея. Сім членів Радбезу ООН виступили проти.
Ще дві країни - Кувейт і Кот-д'Івуар - утрималися від голосування.
Глава делегації РФ при ООН Василь Небензя перед голосуванням процитував Леніна, заявивши, що російський проект резолюції відповідає принципу "краще менше, але краще".
Він підкреслив, що варіант, запропонований РФ, якнайкраще дотриманий вимогам щодо створення незалежного та неупередженого розслідування в Сирії.
Водночас представник США при ООН Ніккі Хейлі пояснила різницю між американською та російською резолюціями.
"По-перше, РФ намагається забезпечити собі можливість затверджувати слідчих, які мали б виконувати цю місію.
По-друге, Росія вимагає, щоб Рада Безпеки розглядала висновки будь-якого розслідування до публікації доповідей. Хоча би щось із цього відповідає розумінню незалежного й неупередженого розслідування?" - наголосила вона.
Вона назвала російську пропозицію "захистом режиму Асада".
Читайте також: Другий Алеппо. Що відбувається у Східній Гуті
- Як повідомлялось, Росія в Раді Безпеки ООН заблокувала проект резолюції США про створення нового механізму розслідування хіматак в Сирії.
- Раніше з'явилися повідомлення про чергову атаку на східну Гуту, під час якої було використано токсичний газ: внаслідок атаки загинули від 70 до 150 людей. Бочкова бомба, яка містила зарин, ймовірно, була скинута з вертольота.
- Волонтерська рятувальна служба "Білі каски", опублікувавши фото тіл загиблих, заявила що в результаті хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтверджено 150 смертей.
- У Держдепі США заявили, що контролюють повідомлення і що Росія, яка воює на боці сирійського уряду, має нести відповідальність за використання смертоносних хімікатів.
- Європейський Союз заявив, що наявні докази вказують на сирійського президента Башара Асада.
- 10 квітня президент США Дональд Трамп замість відрядження залишився у Вашингтоні для координацій дій США щодо хімічної атаки у Сирії.
- Того ж дня стало відомо, що ударна група американських кораблів на чолі з авіаносцем "Гаррі Трумен" вирушає з військово-морської бази Норфолк в штаті Віргінія і попрямує у бік Близького Сходу.
- Актуальне
- Важливе