live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

НАБУ хотіло допитати європейських посадовців у справі Охендовського


фото: REUTERS
НАБУ направило у Францію, Німеччину та Австрію запити про міжнародну правову допомогу в рамках кримінального провадження за фактом отримання неправомірної вигоди екс-головою ЦВК Михайлом Охендовським та просило допитати депутатів Бундестагу, канцлера Австрії та інших осіб, що зустрічались з підозрюваним.

Про це йдеться у рішенні Солом'янського райсуду Києва, яке відміняє постанову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про припинення справи Охендовського, повідомляє "Слово і діло"

НАБУ розслідує отримання неправомірної вигоди Охендовським у розмірі майже 162 тисячі доларів від Партії регіонів у період з 22 січня 2010 року до 15 жовтня 2012 року, з яких 100 тисяч доларів призначалися йому як голові ЦВК для виконання дій в інтересах Віктора Януковича. Ще 45 тисяч підозрюваний отримав в приміщенні центрального апарату Партії регіонів за дії в інтересах кандидатів в нардепи від Партії регіонів. Решту грошей він отримав за виконання попередніх домовленостей. 

В рамках цієї справи НАБУ направило 7 запитів про міжнародну правову допомогу в Німеччину, Австрію, Францію, Великобританію, США, Бельгію та Польщу. Під час вивчення запитів суд встановив, що деякі були направлені з порушенням положень Конвенції ООН проти корупції та Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах.

Також суд вказав, що у відправлених в Австрію, Францію і Німеччину запитах НАБУ просило допитати депутатів Бундестагу, які зустрічалися з Охендовським в період з 12 по 14 вересня 2012 року. Також канцлера Австрії та інших осіб, які зустрічалися з підозрюваним 20 вересня 2012 року у час його візиту, а також осіб, які мали розмову з головою ЦВК у Франції в період з 27 по 30 серпня 2012 року. 

Крім того, Бюро хотіло дізнатися, скільки грошей Охендовський витратив на перельоти, з ким контактував під час закордонних візитів, отримати від ЗМІ відеосюжетів і статей про зустрічі глави ЦВК під час цих візитів, а також інформацію про наявність у Охендовського та його дружини будь-яких рахунків на території зазначених країн.

Однак у відповідь компетентні органи Австрії, Франції і Німеччини відповідали, що зазначені запити НАБУ не стосуються предмету розслідування злочинів Охендовського (ч. 3 і ч. 4 ст. 368 КК України - одержання неправомірної вигоди). Тому суддя вирішив, що ці запити не відповідають вимогам Кримінально-процесуального кодексу і не стосується справи. До того ж, відповіді вже надавали, а розслідування так і не відновили. Таким чином, суддя вирішив скасувати постанову про припинення досудового розслідування справи глави ЦВК.

новини партнерів

23 січня, 2019 середа

23 січня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати