НАБУ хотіло допитати європейських посадовців у справі Охендовського
НАБУ направило у Францію, Німеччину та Австрію запити про міжнародну правову допомогу в рамках кримінального провадження за фактом отримання неправомірної вигоди екс-головою ЦВК Михайлом Охендовським та просило допитати депутатів Бундестагу, канцлера Австрії та інших осіб, що зустрічались з підозрюваним.
Про це йдеться у рішенні Солом'янського райсуду Києва, яке відміняє постанову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про припинення справи Охендовського, повідомляє "Слово і діло".
НАБУ розслідує отримання неправомірної вигоди Охендовським у розмірі майже 162 тисячі доларів від Партії регіонів у період з 22 січня 2010 року до 15 жовтня 2012 року, з яких 100 тисяч доларів призначалися йому як голові ЦВК для виконання дій в інтересах Віктора Януковича. Ще 45 тисяч підозрюваний отримав в приміщенні центрального апарату Партії регіонів за дії в інтересах кандидатів в нардепи від Партії регіонів. Решту грошей він отримав за виконання попередніх домовленостей.
В рамках цієї справи НАБУ направило 7 запитів про міжнародну правову допомогу в Німеччину, Австрію, Францію, Великобританію, США, Бельгію та Польщу. Під час вивчення запитів суд встановив, що деякі були направлені з порушенням положень Конвенції ООН проти корупції та Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах.
Також суд вказав, що у відправлених в Австрію, Францію і Німеччину запитах НАБУ просило допитати депутатів Бундестагу, які зустрічалися з Охендовським в період з 12 по 14 вересня 2012 року. Також канцлера Австрії та інших осіб, які зустрічалися з підозрюваним 20 вересня 2012 року у час його візиту, а також осіб, які мали розмову з головою ЦВК у Франції в період з 27 по 30 серпня 2012 року.
Крім того, Бюро хотіло дізнатися, скільки грошей Охендовський витратив на перельоти, з ким контактував під час закордонних візитів, отримати від ЗМІ відеосюжетів і статей про зустрічі глави ЦВК під час цих візитів, а також інформацію про наявність у Охендовського та його дружини будь-яких рахунків на території зазначених країн.
Однак у відповідь компетентні органи Австрії, Франції і Німеччини відповідали, що зазначені запити НАБУ не стосуються предмету розслідування злочинів Охендовського (ч. 3 і ч. 4 ст. 368 КК України - одержання неправомірної вигоди). Тому суддя вирішив, що ці запити не відповідають вимогам Кримінально-процесуального кодексу і не стосується справи. До того ж, відповіді вже надавали, а розслідування так і не відновили. Таким чином, суддя вирішив скасувати постанову про припинення досудового розслідування справи глави ЦВК.
- Нагадаємо, 30 травня 2016 року НАБУ почало розслідування за заявою колишнього першого заступника голови СБУ Віктора Трепака. Він повідомив, що передав до НАБУ документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів на суму майже $2 млрд низці колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників, серед яких і голова ЦВК Михайло Охендовський.
- 13 грудня 2016 року голові ЦВК Михайлу Охендовському вручили повідомлення про підозру.
- Згодом Охендовський прийшов на допит у Національне антикорупційне бюро.
- 21 грудня 2016 року Шевченківський райсуд Києва обрав голові ЦВК Михайлу Охендовському запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
- 9 лютого апеляційний суд Києва залишив чинним рішення Солом'янського райсуду, який відмовився відсторонити голову ЦВК Михайла Охендовського від посади.
- 9 червня 2017 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура призупинила слідство у справі щодо очільника ЦВК Михайла Охендовського до отримання відповідей щодо міжнародної правової допомоги в рамках досудового розслідування.
- Актуальне
- Важливе