live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Прокуратура призупинила слідство щодо Охендовського

Михайло Охендовський
фото: rbc.ua
Спеціалізована антикорупційна прокуратура призупинила слідство у справі щодо очільника ЦВК Михайла Охендовського до отримання відповідей щодо міжнародної правової допомоги в рамках досудового розслідування

Про це повідомляє прес-центр Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У відомстві зазначили, що 30 травня минув рік з того часу, як детективи НАБУ розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно "чорної бухгалтерії" Партії регіонів. Зокрема, 13 грудня минулого року повідомили про підозру в одержані хабара поки єдиному фіганту справи - Охендовському. Йому інкриміновано отримання $16 тисяч як відшкодування за його офіційні відрядження, а також ще $145 тисяч, у записах про які його прізвище зазначено як призначення платежу.

НАБУ довело власноручне отримання Охендовським в офісі Партії регіонів щонайменш $16 тисяч, про отримання яких він особисто розписався у "чорній бухгалтерії".

Втім, щоб визнати його винним, треба довести використання хабарником свого службового становища в своїх інтересах. Тож необхідно встановити, які саме конкретні дії Охендовський виконував в інтересах Партії регіонів, і чи виконував їх взагалі.

"На жаль, отримані під час слідства офіційні документи українських дипломатів, які забезпечували організаційний супровід відряджень Охендовського, містять з цього приводу суттєві суперечності. За таких обставин єдиним надійним джерелом, яке в змозі надати об’єктивні відповіді на запитання слідства, залишається відповідна іноземна сторона", - наголосили у відомстві. 

В результаті, для виконання вимог національного закону та міжнародно-правових договорів, Бюро спрямувало низку клопотань про надання міжнародної правової допомоги у цій справі до кількох держав.

"До отримання відповідей від іноземних партнерів слідство у справі зупинено на підставі п. 3 ч. 1 ст. 280 КПК України. Решта ж матеріалів "чорної бухгалтерії" Партії регіонів підлягають подальшому дослідженню у окремому провадженні, яке керівником САП виділено та направлено за підслідністю до Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ", - підсумували у відомстві. 

  • Нагадаємо, 30 травня 2016 року НАБУ почало розслідування за заявою колишнього першого заступника голови СБУ Віктора Трепака. Він повідомив, що передав до НАБУ документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів на суму майже $2 млрд низці колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників, серед яких і голова ЦВК Михайло Охендовський.
  • 13 грудня голові ЦВК Михайлу Охендовському вручили повідомлення про підозру.
  • Згодом Охендовський прийшов на допит у Національне антикорупційне бюро.
  • 21 грудня Шевченківський райсуд Києва обрав голові ЦВК Михайлу Охендовському запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
  • 9 лютого апеляційний суд Києва залишив чинним рішення Солом'янського райсуду, який відмовився відсторонити голову ЦВК Михайла Охендовського від посади.

новини партнерів

1 жовтня, 2020 четвер

30 вересня, 2020 середа

1 жовтня, 2020 четвер

30 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати