Стало відомо, чого Путін вимагав від Меркель у Сочі
Під час зустрічі канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Росії Володимира Путіна сторони обговорили умови розміщення миротворчого контингенту ООН у зоні російсько-українського збройного конфлікту на сході України
Умовою Москви була категорична заборона на участь у миротворчій місії представникам з країн НАТО, про це з посиланням на власні джерела заявив головний редактор радіостанції "Ехо Москви" Олексій Венедіктов.
За його словами, Путін вимагав від очільниці німецького уряду того, аби в окремих тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей після введення туди миротворців не було більше нікого, крім миротворців. І ці миротворці не повинні належати до блоку НАТО.
Читайте також: Віталій Портников: Європейці можуть допомогти з реформами, а не з Донбасом
"Миротворці не повинні бути солдати НАТО. Жодної країни НАТО. Це умова Росії... Але, з іншого боку, там можуть бути шведи, вірмени тощо. Це складна конструкція, яка повинна йти одночасно з виведенням і російських радників - назвімо це так - і незаконних збройних формувань, і української армії", - сказав головний редактор.
За його словами, Меркель нібито "прийняла" дану головну вимогу Путіна.
Тепер господар Кремля збирається поговорити на цю ж тему з Макроном, додав Венедиктов.
"Я нагадаю, що наступна зустріч вже з французьким президентом Макроном вже буде менше ніж через тиждень, 24-го. І, звісно, там була дуже цікава розмова про Україну і про Сирію, наскільки я зрозумів, наскільки я знаю", - розповів Венедиктов про деталі переговорів Путіна і Меркель у Сочі.
- Нагадаємо, 18 травня канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорила на переговорах у Сочі з президентом РФ Володимиром Путіним ситуацію на Донбасі.
- За словами Меркель, Мінські угоди залишаються єдиною основою для процесу врегулювання ситуації на Донбасі.
- 10 травня тему миротворців підняв на тристронній зустрічі з Меркель та Макроном президент України Петро Порошенко.
- Разом з тим, як заявив в ефірі Еспресо.TV екс-голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко Радбез ООН досі не отримав проект резолюції щодо миротворців на Донбасі - ані від країн "Нормандської четвірки", ані від Сполучених Штатів.
- Актуальне
- Важливе