live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Третьяковській галереї Москви відвідувач серйозно пошкодив відому картину Рєпіна

У Третьяковській галереї у Москві відвідувач пошкодив картину Іллі Рєпіна "Іван Грозний і син його Іван", також відому під назвою "Іван Грозний вбиває свого сина"

Як повідомляє Інтерфакс, поліція затримала зловмисника.

"25 травня о 21:00 в поліцію від співробітника охорони Державної Третьяковської галереї надійшло повідомлення про пошкодження картини", - повідомила "Інтерфаксу" офіційний представник МВС РФ Ірина Волк.

"Прибулі на місце співробітники поліції затримали громадянина, який металевим стовпчиком огорожі розбив скло картини і пошкодив полотно", - розповіла представник МВС.

За даним фактом порушено кримінальну справу за статтею "Знищення або пошкодження об'єктів культурної спадщини", додала вона.

Представник поліції розповіла, що "чоловік затриманий в порядку статті 91 КПК РФ".

"Картині нанесені серйозні пошкодження. Полотно прорване в трьох місцях в центральній частині роботи на фігурі царевича. Від падіння скла сильно постраждала авторська художня рама. За щасливою випадковістю найцінніше - зображення облич і рук царя і царевича - не постраждали", - повідомили "Інтерфаксу" в прес-службі музею.

Були витягнуті осколки скла, проведений демонтаж картини і рами, після чого "робота була вилучена з постійної експозиції і перенесена в реставраційну майстерню музею".

Збиток, нанесений Третьяковській галереї чоловіком, який пошкодив картину Іллі Рєпіна, оцінено у більш ніж 500 тис. рублів.

У ході допиту затриманий сказав: "Приїхав подивитися на неї (картину - ІФ), у вісім вечора зайшов у буфет, хотів уже йти, випив сто грамів горілки. Горілку не п'ю, от і накрило чогось".

На питання чи усвідомлює він тяжкість свого вчинку, чоловіків відповів ствердно.

Обізнане джерело повідомило "Інтерфаксу", що нападник є уродженцем Воронезької області, бездомний, на психіатричному обліку не перебував. Йому 37 років.

В даний час також встановлено, що скло картини, всупереч даним у службових документах музею, не було захищене антивандальною плівкою.

Картина "Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року" (також відома під назвою "Іван Грозний вбиває свого сина") була написана Іллею Рєпіним у 1883-1885 роках.

Вона була придбана у 1885 році засновником Третьяковської галереї московським купцем Павлом Михайловичем Третьяковим у автора з пересувної виставки.

Картина вже піддавалася нападу. 16 січня 1913 року вона постраждала від трьох ударів ножем, після чого обличчя зображених довелося відтворювати фактично заново. У реставрації брав участь і сам Ілля Рєпін.

Після замаху на картину вона знаходиться під наглядом реставраторів, а з 1927 року постійно зберігається під склом.

З моменту придбання полотно постійно представлене в експозиції Третьяковської галереї і ніколи не видається на виставки.

 
 

новини партнерів

27 січня, 2020 понеділок

27 січня, 2020 понеділок

26 січня, 2020 неділя

25 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати