Розвиток територіальної оборони забезпечить півмільйонний резерв ЗСУ, - Турчинов
Розвиток системи територіальної оборони забезпечить півмільйонний резерв для Збройних сил України
Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов на полігоні Гончарівське, де відбулися військові навчання з територіальної оборони «Північна фортеця-2018, передає прес-служба відомства.
"Розвиток системи територіальної оборони має забезпечити в умовах особливого періоду перетворення кожного району, кожного міста в неприступну фортецю. На шевронах бійців територіальної оборони є напис «Захистимо свій дім, захистимо Україну» - це гасло відображає сутність концепції територіальної оборони, яку сьогодні розбудовує Міністерство оборони і Генеральний штаб", - заявив Турчинов.
Він також зазначив, що в кожній області за проектом Генштабу створюються бригади територіальної оборони і окремі резервні підрозділи Нацгвардії і прикордонників. Розвиток системи територіальної оборони дозволить підготувати додатковий резерв для ЗСУ, Національної гвардії та прикордонних військ.
"У результаті ми повинні отримати додаткову потужну півмільйонну армію, здатну надійно захистити Україну", - підкреслив Турчинов.
Секретар РНБО підкреслив, що сьогодні під час навчань, що відбулися на полігоні Гончарівське, ветерани АТО і молоді резервісти пліч-о-пліч продемонстрували свої військові навички та професіоналізм. Він також додав, що в системі територіальної оборони можуть себе реалізувати як ветерани АТО, так і молодь призовного віку.
Секретар РНБО також зазначив, що Міністерство оборони та Генеральний штаб готують проект закону "Про територіальну оборону України", який після схвалення на засіданні Ради буде внесено до парламенту.
- Відповідно до закону «Про оборону України», територіальну оборону на всій території країни організовує Генштаб, а на території областей – обласні державні адміністрації.
- Основними завданнями територіальної оборони є: охорона та захист держкордону; забезпечення умов для надійного функціонування органів влади, військового управління, стратегічного розгортання військ; охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій; боротьба з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями; підтримання правового режиму воєнного стану.
- Актуальне
- Важливе