live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Нафтогаз" вимагає від "Газпрому" ще $11,6 млрд у міжнародному арбітражі

НАК "Нафтогаз України" почала проти російського "Газпрому" новий арбітражний процес, у рамках якого вимагає $11,6 млрд компенсації

Про це повідомив у Facebook комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Починаємо новий арбітражний процес з вимогою компенсації від заниженного тарифу у 2018-2019 роках на $11,6 млрд", - повідомив Вітренко.

При цьому Вітренко оприлюднив графік платежів "Нафтогазу" за російський газ за період від 2009 року у відповідь на вимоги росіян "відновити баланс 2009 року" після рішень Стокгольмського арбітражу.

"Покажемо на цифрах про який "баланс у стосунках" каже "Газпром". На графіку яскраво червоні лінії - це скільки "Газпром" за контрактом отримує грошей від Нафтогазу за поставки газу за контрактом 2009 року (без "знижок" і зі "знижками"). А блідо зелена лінія - скільки Газпром платить Нафтогазу за транзит. Як бачимо, "Газпром" отримує від Нафтогазу за газ у рази більше, ніж платить за транзит. І це для "Газпрому" - "баланс у стосунках", - зазначає Вітренко.

Після перемоги "Нафтогазу" в міжнародному арбітражі "Газпром" має навпаки сплачувати за транзит газу Україною більше коштів, ніж отримувати від України за постачання.

"Ситуація кардинально змінюється з 2014 року. Ми звертаємося у Стокгольмський арбітраж і перемагаємо там "Газпром". На графіку багряна лінія - це скільки "Газпром" має отримувати грошей від "Нафтогазу" за рішенням арбітражу. А зелена лінія - скільки "Газпром" має платити "Нафтогазу" за транзит. Як бачимо, "Газпром" зараз має отримувати за газ у рази менше, ніж платити за транзит. Зрозуміло, що "Газпрому" (Путіну) це дуже не подобається", - пояснив Вітренко.

Крім того, Вітренко зазначив, що "Нафтогаз" також продовжить стягнення з "Газпрому" $2,62 млрд відповідно до попереднього рішення арбітражу.

новини партнерів

23 вересня, 2020 середа

22 вересня, 2020 вівторок

23 вересня, 2020 середа

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати