Держдеп США висловив категоричний спротив проекту "Північний потік-2"
Заступник Державного секретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсіс Феннон підтверджує позицію США щодо неприйнятності спорудження газопроводу "Північний потік-2
Про це повідомляє Адміністрація президента.
"Хочу висловити непохитну підтримку України з боку США і категоричний спротив проекту "Північний потік-2". Хочу підкреслити необхідність підтримки надійного транзиту газу в Україні. Ми всі єдині в США щодо підтримки України", - сказав Феннон на зустрічі з Порошенком.
Як зазначено в повідомленні, співрозмовники скоординували підходи і практичні заходи української та американської сторін у справі протидії будівництву газопроводу "Північний потік-2".
"Дуже важлива наша координація в питаннях недопущення будівництва "Північного потоку-2". Як проекту, який загрожує не лише енергетиці України та Європи, а безпосередньо стосується геополітичної безпеки. І я вітаю абсолютно чітку і послідовну позицію американського президента Дональда Трампа та американської адміністрації, американського уряду. Для нас це надзвичайно важливо", - наголосив Порошенко.
Сторони обговорили й інші питання енергетичної співпраці між Україною та США. "У нас дуже великий перелік тем для обговорення. Можу зазначити, що сьогодні вперше енергоблок Южно-Української атомної електростанції запрацював на американському паливі компанії Westinghouse", - сказав Порошенко, нагадавши, що відповідних домовленостей було досягнуто під час його зустрічей з президентом США Д.Трампом.
Глава Української держави висловив вдячність американській стороні за послідовну підтримку і практичну допомогу Україні в її зусиллях із диверсифікації джерел енергопостачання, зниження залежності в цьому питанні від РФ, реформування енергетичного сектора України.
- Нещодавно президент України Петро Порошенко заявив, що метою проекту "Північний потік-2" є удар по Україні, членам ЄС і членам НАТО.
- Нагадаємо, в ЄС схвалили зміни в законодавстві, які дозволять контролювати газопровід в обхід України. Комітет Європарламенту з енергетики підтримав "газові" зміни, що завадять будівництву "Північного потоку-2".
- Німеччина дозволила будівництво 30 км російського газогону "Північний потік-2" у своїй виключній економічній зоні. Голова МЗС Німеччини в Москві підтвердив урядову підтримку "Північного потоку-2". Меркель пообіцяла врахувати інтереси України після запуску Північного потоку-2.
- Актуальне
- Важливе