Безпілотний замах на Мадуро. Що відомо
Вранці у неділю, 6 серпня 2018 року, здійснено замах на Ніколаса Мадуро, президента (або соціалістичного диктатора, як називають його в опозиції і за кордоном) Венесуели, однієї з найзлиденніших країн сучасного світу, яка водночас володіє одними з найбільших у світі запасами нафти. Замах незвичний: для нападу використовувалися дрони. Ще однієї особливістю цього інциденту стала відсутність загиблих
Звинувачений у наркоторговлі й відмиванні грошей у РФ політик зовсім не постраждав.
Коли Мадуро евакуйовували з місця події, той заявив що "почуває себе чудово".
Поранено лише 7 солдат і охоронців, котрі перебували поблизу нього.
Отже, можливою метою терористичного акту було не чиєсь фізичне знищення, а залякування. Якщо справді йдеться про диверсію, а не про політичну провокацію відданих президенту спецслужб.
Міністр зв’язку Венесуели Хорхе Родрігес в ефірі радіостанції Union Radio заявив, що замах здійснили за допомогою безпілотників з вибухівкою. Вибух стався, коли Мадуро виступав на церемонії на честь 81-ї річниці створення Національної боліваріанської гвардії в Каракасі. За словами Родрігеса, безпілотники були відразу знешкоджені.
"Настав час відновлення економіки", - сказав Мадуро, після чого звук зник, а присутні підняли голову догори. Відразу після вибуху трансляція припинилася.
Міністр також повідомив, що Мадуро вже повернувся до роботи і невдовзі звернеться до народу.
Що сталося
На кадрах, які увійшли до прямої трансляції заходу, самих події, які відбуваються після замаху, не видно, оскільки камера перемикається спершу на гвардійця, а потім на учасників і натовп глядачів, які розбігаються у різні боки в паніці.
Фрагмент трансляції, куди потрапив замах на Мадуро
У мережі також оприлюднено повне відео цих подій
Версії
Президент Венесуели звинуватив у замаху сусідню Колумбію. Однак, офіційна Богота відкинула свою причетність до подій вчорашнього ранку.
"Це звинувачення абсолютно необґрунтоване", - заявив представник колумбійського уряду.
США також заперечили будь-яку причетність до вибухів дронів, які влада Венесуели називає замахом на президента.
"Я можу однозначноно сказати, що уряд США не брав участь у цьому", - заявив радник президента США з національної безпеки Джон Болтон в інтерв'ю телеканалу Fox News.
Водночас відповідальність за замах на Ніколаса Мадуро взяло на себе досі невідоме угруповання "Фланелеві солдати" ("Soldados de Franela").
"Підтримувати уряд, який забув конституцію і обурливо використовує держслужбу для власного збагачення - це образа військової честі", - йдеться в заяві руху.
За підозрою у причетності до спроби замаху на президента Мадуро у Венесуелі вже заарештовано 6-х людей.
Один із затриманих раніше був заарештований за напад на військову базу в 2017 році, а інший був під арештом у 2014 році за участь в антиурядових вуличних протестах, повідомив міністр внутрішніх справ країни Нестор Реверол.
Разом з тим, в опозиції заявили, що в минулому уряду країни такі випадки були потрібні як привід для боротьби із критиками режиму, включно з ув'язненням опозиційних лідерів.
"Ми попереджаємо, що уряд використає цей інцидент аби вдатися до кримінального переслідування тих, хто законно і демократично опирається репресіям та систематичному порушенню прав людини", - повідомила опозиційна коаліція "Широкий фронт".
- Актуальне
- Важливе