live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені винайшли паперову батарею, яку заряджають бактерії

Вчені винайшли новий тип батареї: вона зроблена з паперу, який підживлюється діяльністю бактерій і є відносно недорогою

Про це повідомляє Eurek Alert.

"Папір має унікальні переваги в якості матеріалу для біосенсорів, - зазначив Сеохеун Чой, науковець, який представив роботу журналістам. - Вона дешева, її легко утилізувати. Комерційні батареї занадто марнотратні і дорогі, їх не можна інтегрувати в паперові субстрати. Кращим рішенням є біоаккумулятор на паперовій основі".

Чой також розповів подробиці розробки - друкуючи тонкі шари металів і інших матеріалів на поверхні паперу, вчені помістили на них екзоелектрогени - мікроорганізми, які можуть переносити електрони.

Потім вони проходять через мембрану і можуть зв'язатися із зовнішнім електродами. Щоб активувати батарею, дослідники використовували воду або слину. Протягом кількох хвилин рідина оживила бактерії, які справили досить електронів для харчування світлодіода і калькулятора.

Паперова батарея, яку можна використовувати безліч разів, а потім екологічно утилізувати, може працювати до чотирьох місяців. Зараз вчені працюють над тим, щоб вона працювала довше і при набагато більш поганих умовах зберігання.

Вчені відзначили, що розробка буде особливо корисна у віддалених районах світу або в регіонах з обмеженими ресурсами, де такі предмети, як електричні розетки, є розкішшю. 

Працівники охорони здоров'я там часто не мають доступу до електрики для дій на діагностичних приладах, а комерційні батареї можуть бути недоступні або занадто дорогими. Нові джерела живлення необхідні - вони дешевше і при цьому портативні.

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

14 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати