Вчені винайшли паперову батарею, яку заряджають бактерії
Вчені винайшли новий тип батареї: вона зроблена з паперу, який підживлюється діяльністю бактерій і є відносно недорогою
Про це повідомляє Eurek Alert.
"Папір має унікальні переваги в якості матеріалу для біосенсорів, - зазначив Сеохеун Чой, науковець, який представив роботу журналістам. - Вона дешева, її легко утилізувати. Комерційні батареї занадто марнотратні і дорогі, їх не можна інтегрувати в паперові субстрати. Кращим рішенням є біоаккумулятор на паперовій основі".
Чой також розповів подробиці розробки - друкуючи тонкі шари металів і інших матеріалів на поверхні паперу, вчені помістили на них екзоелектрогени - мікроорганізми, які можуть переносити електрони.
Потім вони проходять через мембрану і можуть зв'язатися із зовнішнім електродами. Щоб активувати батарею, дослідники використовували воду або слину. Протягом кількох хвилин рідина оживила бактерії, які справили досить електронів для харчування світлодіода і калькулятора.
Паперова батарея, яку можна використовувати безліч разів, а потім екологічно утилізувати, може працювати до чотирьох місяців. Зараз вчені працюють над тим, щоб вона працювала довше і при набагато більш поганих умовах зберігання.
Вчені відзначили, що розробка буде особливо корисна у віддалених районах світу або в регіонах з обмеженими ресурсами, де такі предмети, як електричні розетки, є розкішшю.
Працівники охорони здоров'я там часто не мають доступу до електрики для дій на діагностичних приладах, а комерційні батареї можуть бути недоступні або занадто дорогими. Нові джерела живлення необхідні - вони дешевше і при цьому портативні.
- Актуальне
- Важливе