live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Перемишлі понад 40 єпископів УГКЦ служитимуть з нагоди 325-ліття відновлення єдності з Римом

У Перемишлі (територія Польщі) 9 вересня об 11:00 за місцевим часом у катедральному соборі Святого Івана Хрестителя Перемишльсько-Варшавської архиєпархії розпочнеться Архиєрейська Божественна Літургія, яку служитимуть понад сорок єпископів Української Греко-Католицької Церкви

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Літургія служиться з нагоди святкування 325-ліття відновлення єдності Перемишльської єпархії з Римським Апостольським престолом.

"Церква відзначає річниці, щоб подякувати Богові за видимі докази Його присутності, щоб зробити іспит сумління і просити прощення за гріхи та прогрішення, а також задля того, щоб, прочитуючи знаки часу, задуматися, як у дусі Євангелія відповісти на виклики сьогодення і майбутнього", — так пояснює важливість цієї урочистості Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, у своєму Посланні з нагоди 325-ліття відновлення єдності Перемишльської єпархії з Римським Апостольським престолом.

Історична довідка

Після кількарічної підготовки, в якій брали участь усі єпископи Київської митрополії, восени 1595 року до Рима з проханням про відновлення єдності вирушили два владики – Іпатій Потій і Кирило Терлецький, з моральною певністю, що діють від імені всіх. На жаль, у Бересті в жовтні 1596 року Перемишльський єпископ Михайло Копистенський і Львівський єпископ Гедеон Балабан відмовилися підтримати унію з Римською Церквою. Вони очолили антиунійний синод, від якого почалося протистояння між прибічниками і противниками з‘єднання.

Побоюючись спротиву сильних церковних братств і доволі численної шляхти, єпископ Копистенський до своєї смерті в 1610 році протестував проти Берестейського сопричастя в Перемишльській єпархії. Наступні кілька десятиліть були сумним періодом внутрішньої боротьби, в якій доходило навіть до кровопролиття.

Однак прагнення єдності, котре в 1439 році спонукало київського митрополита Ісидора прийняти Флорентійську унію між Східною і Західною Церквами, яка, на жаль, не принесла очікуваних результатів, оживлене і втілене в життя 1596 року в Бересті, наприкінці XVII століття приносить плід і в Перемишльській єпархії. Єпископ Інокентій Винницькій спершу сам таємно відновлює єдність з Єпископом Рима, а згодом поступово впроваджує унію у своїй єпархії, завершуючи цей мирний процес на Синоді в 1693 році. Мине декілька років і ця "нова унія" охопить також Львівську єпархію.

Після важких випробувань у середині XVII століття аж до часу поділів Речі Посполитої, що їх здійснили сусідні імперії, ця Церква переживала розквіт. У другій половині XVII століття нараховувала 9650 парафій і понад 4,5 мільйона вірних.

Все по темі

новини партнерів

13 грудня, 2019 п'ятниця

13 грудня, 2019 п'ятниця

12 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати