live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Перемишлі понад 40 єпископів УГКЦ служитимуть з нагоди 325-ліття відновлення єдності з Римом

У Перемишлі (територія Польщі) 9 вересня об 11:00 за місцевим часом у катедральному соборі Святого Івана Хрестителя Перемишльсько-Варшавської архиєпархії розпочнеться Архиєрейська Божественна Літургія, яку служитимуть понад сорок єпископів Української Греко-Католицької Церкви

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Літургія служиться з нагоди святкування 325-ліття відновлення єдності Перемишльської єпархії з Римським Апостольським престолом.

"Церква відзначає річниці, щоб подякувати Богові за видимі докази Його присутності, щоб зробити іспит сумління і просити прощення за гріхи та прогрішення, а також задля того, щоб, прочитуючи знаки часу, задуматися, як у дусі Євангелія відповісти на виклики сьогодення і майбутнього", — так пояснює важливість цієї урочистості Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, у своєму Посланні з нагоди 325-ліття відновлення єдності Перемишльської єпархії з Римським Апостольським престолом.

Історична довідка

Після кількарічної підготовки, в якій брали участь усі єпископи Київської митрополії, восени 1595 року до Рима з проханням про відновлення єдності вирушили два владики – Іпатій Потій і Кирило Терлецький, з моральною певністю, що діють від імені всіх. На жаль, у Бересті в жовтні 1596 року Перемишльський єпископ Михайло Копистенський і Львівський єпископ Гедеон Балабан відмовилися підтримати унію з Римською Церквою. Вони очолили антиунійний синод, від якого почалося протистояння між прибічниками і противниками з‘єднання.

Побоюючись спротиву сильних церковних братств і доволі численної шляхти, єпископ Копистенський до своєї смерті в 1610 році протестував проти Берестейського сопричастя в Перемишльській єпархії. Наступні кілька десятиліть були сумним періодом внутрішньої боротьби, в якій доходило навіть до кровопролиття.

Однак прагнення єдності, котре в 1439 році спонукало київського митрополита Ісидора прийняти Флорентійську унію між Східною і Західною Церквами, яка, на жаль, не принесла очікуваних результатів, оживлене і втілене в життя 1596 року в Бересті, наприкінці XVII століття приносить плід і в Перемишльській єпархії. Єпископ Інокентій Винницькій спершу сам таємно відновлює єдність з Єпископом Рима, а згодом поступово впроваджує унію у своїй єпархії, завершуючи цей мирний процес на Синоді в 1693 році. Мине декілька років і ця "нова унія" охопить також Львівську єпархію.

Після важких випробувань у середині XVII століття аж до часу поділів Речі Посполитої, що їх здійснили сусідні імперії, ця Церква переживала розквіт. У другій половині XVII століття нараховувала 9650 парафій і понад 4,5 мільйона вірних.

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

21 жовтня, 2019 понеділок

20 жовтня, 2019 неділя

21 жовтня, 2019 понеділок

20 жовтня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати